خبر

چالش فرار و پناهندگی قهرمانان کشور

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ یوسف نژاد، نائب رئیس فراکسیون ورزش مجلس و نماینده مردم ساری، در ارتباط با پناهندگی برخی قهرمانان در کشورهای دیگر گفت: یکی از مشکلاتی که برای ورزشکاران و قهرمانان اتفاق افتاده کم لطفی و کم توجهی دستگاه های مربوطه است. اکنون بیش از مسائل مادی، معضل عدم توجه وجود دارد. به اعتقاد من در ورزش، از نظر ساختاری مبانی برای حمایت قانونی ورزشکاران وجود ندارد و این مسائل باعث شده که در بسیاری از ورزشها به خصوص کشتی، تکواندو و ژیمناستیک، فرار ورزشکاران را همانند فرار مغزها شاهد باشیم.

وی، در پاسخ به این سوال که به نظر شما آیا راهکاری وجود دارد که به مسئله پناهدگی ورزشکاران در دیگر کشورها ورود پیدا کنیم و این معضل حل شود، عنوان کرد: یکی از مطالباتی که هم نمایندگان و هم فراکسیون ورزش از وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان داشتند، همین مسئله بوده است و او قول داده که نسبت به این مشکل پیگیری داشته باشد. فراکسیون ورزش بسیار مصر است که چالشهای مربوط به فرار ورزشکاران را بررسی و مطالبه کند؛ در مقابل وزیر هم ملزم است که خواسته های نمایندگان، فراکسیون و کمیسیون فرهنگی را مدنظر قرار دهد. امیدوارم که با ورود سلطانی فر اتفاقات خوبی روی دهد؛ ما هم پیگیر این مسئله هستیم.

برنامه "صبح و ورزش"  کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت ۷:۱۵ به مدت ۱۱۰ دقیقه پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار