خبر

چارچوب و قوانین بیمه ورزشی

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ بنابر دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان ورود ورزشکاران به زمین تمرین یا مسابقه، تنها با داشتن کارت بیمه ورزشی مجاز است. در غیر اینصورت تمامی حوادث رخ داده به عهده مسئول باشگاه، مربی و مسئولان برگزاری مسابقه ها خواهد بود و فدراسیون پزشکی ورزشی در این خصوص تعهدی نخواهد داشت.

 بارها دیده شده ورزشکار مصدوم، بدون اطلاع از روند درمان، مبالغ گزافی را در مراکز درمانی خصوصی پرداخت کرده و هنگام مراجعه برای دریافت هزینه درمان از بیمه با مشکل مواجه شده است.

 نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در خصوص تعریف چارچوب های بیمه ورزشی بیان کرد: از زمان تشکیل فدراسیون پزشکی به منظور پوشش دهی هزینه درمان آسیب های احتمالی تصمیم گرفته شد با پرداخت مبلغی کارت بیمه خدمات درمانی برای ورزشکاران صادر شود و در حال حاضر تعداد بیمه شدگان ما در سراسر کشور حدود دو میلیون و سیصد هزار نفر هستند.

وی افزود: برای جلوگیری از برخی سوء استفاده ها، باید در زمان وقوع سانحه ورزشی، یک برگه حادثه توسط مربی، مدیر باشگاه یا متولی مسابقه صورتجلسه شود و به تائید هیأت استانی برسد. آنگاه پس از طی این مراحل، خسارت از طرف بیمه پرداخت می شود.

وی هشدار داد: بهتر است ورزشکاران شخصا برای گرفتن کارت بیمه اقدام کنند چون گاهی دیده شده که باشگاه ها بابت گرفتن کارت بیمه از ورزشکاران وجه نقد دریافت کرده اند ولی وقتی ورزشکار برای دریافت خسارت اقدام کرده متوجه عدم صدور کارت بیمه شده است.

برنامه زنده فرهنگ و ورزش کاری از گروه تفریحات ورزشی با اجرای محمد درخشنده در جهت اعتلای فرهنگ ورزش  روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت۱۱:۳۵ تا ۱۳، از رادیو ورزش پخش می شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار