خبر

پنجره ای رو به شب و خبر طرح مدرسه قهرمان

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ بیست و هشتمین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی مردان آسیا در چین، با حضور 16 تیم در قالب 4 گروه 4 تیمی آغاز شد و تیم های برتر راهی مسابقات المپیک 2016 خواهند شد. تیم ملی کشورمان نیزدر گروه اول؛ با تیم های ژاپن، مالزی و هند رقابت خواهد کرد. شهاب قاسمی، کارشناس ورزشی در این زمینه گفت: قهرمانی تیم ما با حفظ همدلی و وحدت دور از ذهن نیست و ارتقای سطح ورزشکاران مستلزم رویارویی با حریفان قدر خارجی طی تمرینات برون مرزی و اردوهای تدارکاتی است.

 باورمن سرمربی آلمانی تیم ملیدر این مورد گفته: ژاپن مدعی ترین تیم این گروه است که ریتم و نظم خود را تا آخرین لحظه حفظ می کند؛ بنابراین تیم ما باید از تمرکز و هوشیاری بالایی در هر 4 کوارتر برخوردار باشد.

در بخش دیگری از برنامه؛ حمیدی، معاون تندرستی و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش، در خصوص ورزش دانش آموزی گفت: حداقل 6 ساعت فعالیت ورزشی در هفته برای حفظ سلامتی دانش آموزان ضروری است. وی همچنین طرح های المپیادهای درون مدرسه ای، حیاط پویا برای مدارس ابتدایی، ورزش صبحگاهی و مدرسه قهرمان را مطرح نمود و در خصوص طرح مدرسه قهرمان گفت: در این طرح مدارس تیم ها را تجهیز و آماده می کنند و در صورت قهرمانی در استان به سطح کشوری راه پیدا می کنند و پس ازکسب مقام قهرمانی در کشور با تیمی تحت عنوان نام مدرسه خود در مسابقات جهانی شرکت خواهند کرد. در واقع طرح مدرسه قهرمان یک مسیر غربالگری، استعدادیابی و پرورش دانش آموزان مستعد با تکیه بر 13 میلیون دانش آموز است.

برنامه زنده پنجره ای رو به شب، کاری ازگروه مسابقات ورزشی با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش ورزشی های روز و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از  ساعت 22 تا 2 بامداد تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

مونا رئیس پور، خبرنگار افتخاری شبکه رادیویی ورزش

 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار