خبر

پارالمپیک 2016 صحنه درخشش بانوان ایرانی

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ امیر رضا خادم، معاون حقوقی، پارلمانی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان از تخصیص 30 درصد بودجه اداره های کل به بانوان خبر داد.

زهرا نجاتی عارف، عضو تیم ملی والیبال نشسته بانوان اعلام کرده است: پارالمپیک 2016 برزیل صحنه درخشش بانوان ایرانی خواهد بود و تلاش ما رفتن روی سکوی قهرمانی است.

در گزارشی از کیانی، معصومه توحیدلو، مسئول کمیته مسابقات فدراسیون تیراندازی از روند رو به رشد این رشته خبر داد و عنوان کرد: در مجموع 190 ورزشکار در این رشته حضور دارند. انشالله هفته آینده بخش تپانچه این مرحله را برگزار خواهیم کرد که آمار ثبت نامی مرحله بعد، حدود 250 ورزشکار است. از آمار اینطور می توان استنباط کرد که استقبال بسیار خوبی صورت گرفته است که یکی از دلایل آن فاصله ایجاد شده بین برگزاری مرحله دوم و سوم مسابقات به علت ماه مبارک رمضان بود؛ همچنین با توجه به نزدیکی فصل مسابقات قهرمان کشوری، ورزشکاران خود را آماده می کنند؛ آنها از مسابقات آزاد استفاده کردند تا شرایط خود را مساعد کنند.

وی، خاطر نشان کرد: مسابقات در دو بخش مقدماتی و فینال تدارک دیده شده است. مسابقات آزاد در 4 مرحله مقدماتی و یک مرحله نهایی برنامه ریزی شده است؛ ولی ما در هر مسابقه، برای آمادگی ورزشکاران شرایط فینال هم تدارک دیده ایم. شرایط نشان می دهد که ورزشکاران با تمرین در مسابقات حاضر شده اند و برنامه دارند. در هر مرحله وقتی به چهره های جدید و ثبت رکوردهایی که از آنها به جای می ماند نگاه می کنیم، به این نتیجه می رسیم که این رشته رو به رشد است.

توحیدلو، در پاسخ به این سوال که دلیل غیبیت المپیکی ها و ملی پوشانی مثل نرجس امام قلی نژاد در این مسابقات چه بود، بیان کرد: برنامه ریزی که برای بخش قهرمانی و ورزشکاران مطرح انجام شده بود؛ یکی سری ورزشکارانی که سهمیه المپیک را گرفته اند، در اردوی آلمان حضور دارند. در حال حاضر اردوی منسجمی برای اعضای تیم ملی تدارک دیده نشده است و چون اردویی ندارند و در استراحت تشریف دارند، صلاح دیدشان این بوده که لازم نیست در مسابقه شرکت داشته باشند.

وی، در خاتمه گفت: در بخش تپانچه، شرایط برای برگزاری رشته خفیف مهیا شده است. مسابقه رشته تپانچه 50 متر در بخش مردان، انشالله هفته آینده برگزار خواهد شد؛ اما در بخش بانوان تعداد به حدنصاب نرسید و توانایی اجرای آن را نداریم؛ اما انشالله برای مرحله بعد فراخوان می دهیم.

برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.