خبر

وظیفه کمیته ملی المپیک در توسعه ورزش قهرمانی

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، مصطفی هاشمی طبا رئیس سابق سازمان تربیت بدنی درباره وظایف کمیته ملی المپیک گفت: کمیته وظایف مشخصی دارد. وظیفه کمیته ترویج مکتب المپیک، تدارک، انتخاب، معرفی و اعزام ورزشکاران به مسابقات المپیک، آسیایی و اسلامی است. در کنار این وظایف کمیته با تاسیس مرکز ورزش قهرمانی و علمی می تواند به ورزش قهرمانی کمک شایانی کند.

وی ادامه داد: در اصل توسعه و رشد ورزش قهرمانی ابتدا به عهده آموزش و پرورش بعد باشگاه ها و سپس فدراسیون هاست.

گرزی نائب رئیس فدراسیون دو و میدانی درباره بیانیه ملی پوشان این رشته اظهار داشت: اگر به اسامی این ملی پوشان توجه کنید نام لیلا رجبی در آن وجود دارد که چندی ماهی است از تیم های ملی خداحافظی کرده است ضمن این که نام قهرمانانی مانند احسان حدادی و حسن تفتیان در این لیست وجود ندارد. این نشان می دهد افرادی این ملی پوشان را تحریک کرده اند.

وی افزود: همیشه تغییر با مقاومت هایی همراه بوده است. فدراسیون دیگر به ملی پوشان حقوق نمی دهد بلکه هزینه ایاب و ذهاب، اسکان و تغذیه ملی پوشانی را که برای حضور در اردوهای ملی و مسابقات در تهران حضور می یابند را تقبل می کند ضمن این که اگر به مقامی برسند پاداش دریافت می کنند

امیر حسینی سرپرت فدراسیون ورزش های کارگری بیان کرد: وظیفه کمیته المپیک رواج ارزش های المپیک از طریق  توسعه ورزش است. لازم است ارزش های المپیک درعملکرد قهرمانان المپیک بروز کند. کمیته های المپیک نماینده کشورها در مسابقات المپیک و مسابقات آسیایی هستند که باید 18 ماه قبل از المپیک، کمیته هایی را برای زمینه سازی حضور موفق ورزشکاران در المپیک آماده کند. لازم است کمیته های ملی المپیک از سیاست زدگی بپرهیزند.

همیشه با ورزش از شنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30 با اجرای خسرو والی زاده پخش می شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار