خبر

وطنی: تیم ژاپن برابر رئال ایستاده مرد

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ یعقوب وطنی، کارشناس فوتبال، در ارتباط با فینال جام باشگاه های جهان گفت: تیم کاشیما آنتلرز ژاپن به نمایندگی از فوتبال آسیا، فارغ از نتیجه ای که در پایان بازی رقم خورد، توانست برای آسیا افتخاری باشد. این تیم نه به عنوان قهرمان آسیا بلکه به سبب شرایط میزبانی ژاپن وارد این مسابقات شد.

وی، اضافه کرد: سوای بحث احساسی، از نظر فنی هم زمانیکه بازی این تیم را دیدم غافلگیر شدم؛ اینکه خود را با 2 مهاجم آرایش می کند تا در مقابل رئال مادرید، پرافتخارترین تیم دنیا بازی کند، نشان می دهد که تیم با انگیزه و با برنامه ای برای فینال بوده است. به اعتقاد من ژاپنی ها بررسی خوبی روی تیم رئال داشتند.

کارشناس فوتبال، ادامه داد: زمانیکه یک تیم آسیایی برابر تیمی مانند رئال بازی می کند، احتمال زیادی می رود که بازنده مسابقه باشد. مربی تیم ژاپن به بازیکنانش گفته بود ما که می خواهیم بازی را واگذار کنیم، پس باید این اتفاق سربلند شکل بگیرد. به نظر من تیم ژاپنی در مقابل رئال ایستاده مرد. این تیم اگرچه جام را از دست داد؛ اما بازی بسیار زیبایی را به نمایش گذاشت.

وی، در پاسخ به این پرسش که به اعتقاد شما بازی خوب کاشیما آنتلرز می تواند چه درسی برای فوتبال کشور ما داشته باشد، تشریح کرد: مطمئناً ما را به فکر وا می دارد. با اینکه کمتر از 24 ساعت از بازی گذشته، همه در فکر این هستند که فوتبال آسیا ازنظر سازماندهی و میزبانی مسابقات به این مهمی می تواند حرفی برای گفتن داشته باشد.

برنامه "صبح و ورزش"  کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت ۷:۱۵ به مدت ۱۱۰ دقیقه پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار