خبر

وضعیت نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ بیژن ذوالفقارنسب، کارشناس فوتبال، در پاسخ به این سوال که به اعتقاد شما باشگاه های کشور باید چه فرآیندی را پیش بگیرند تا بتوانند در آسیا موفق باشند، تشریح کرد: فوتبال در دنیا فرآیند رو به رشد بسیار خوبی را در پیش گرفته است؛ حضور بخش خصوصی و حمایت هایی که صنایع بزرگ دنیا از باشگاه های به عمل می آورند، گویای این مسئله است؛ اما متأسفانه در کشور ما این امر به خوبی جا نیافتاده و شکل واقعی خود را پیدا نکرده است.

وی، ادامه داد: اکثر باشگاه های ما از نظر امکانات زیرساختی، استادیوم ها و بودجه ای، شدیداً در مضیقه هستند؛ به طور مثال تیم استقلال خوزستان که سال گذشته نتایج بسیار خوبی را در لیگ بدست آورد، باید کاملاً تقویت و حفظ می شد و در 6،7 ماه فرصتی که تا لیگ قهرمانان آسیا داشت، باید تعدادی مسابقه بین المللی شرکت می کرد؛ اما متأسفانه اکنون آن تیم 50 درصد توانمندی سال گذشته خود را از دست داد. تیم استقلال شرایط خوبی را در لیگ ندارد؛ هنوز ترکیب تیم به خوبی مشخص نیست و گرفتاریهای داخل باشگاه دارد. ذوب آهن بسیار جوان شده و کادر خود را از دست داده است. به اعتقاد من تنها تیمی که می تواند به عنوان یک نماینده قوی از کشورمان حضور داشته باشد، شاید تیم پرسپولیس است که توانسته ساختار مدیریتی و مربیان و اکثر بازیکنان خوب خود را حفظ کند.

کارشناس فوتبال، افزود: به نظر من اگر 4 نماینده کشورمان مورد حمایت شدید فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش قرار بگیرند و شرایطی پیش بیاید که این تیم ها بتوانند از امکانات خوبی برخوردار باشند و به دیدار حریفان ثروتمند خود بروند، می توانند نتایج خوبی را کسب کنند. دیگر مسئله ای که وجود دارد، این است که وضعیت استادیوم ها و جو و فضای حاکم بر آن باید بهتر شود.

برنامه "صبح و ورزش"  کاری از گروه علوم ورزشی، با اجرای کاظم زاده، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت ۷:۱۵ به مدت ۱۱۰ دقیقه پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار