خبر

وضعیت آمادگی بانوان پارالمپیکی ایران

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ در رقابتهای وودبال بانوان شیراز که دوشنبه در زمین وودبال شهرداری منطقه 7 شیراز برگزار شد، زهرا رحیمی به قهرمانی دست پیدا کرد، سیمین کیاوسی، نائب قهرمان شد و الهام رشیدی، مقام سوم را به خود اختصاص داد.

کادر فنی تیم ها ملی نواجوانان و جوانان بانوان، 15 جودوکار را برای حضور در مرحله جدید تمرینات تیم ملی دعوت کرد.

هدی احمد بیگی، سرمربی تیم اسکیت سرعت بانوان، در خصوص مرحله انتخابی تیم ملی اسکیت سرعت، گفت: ما سومین مرحله اردوهای تیم ملی اسکیت سرعت را مردادماه سال جاری پشت سر گذاشتیم و پس از آن، در هریک از 2 رده سنی جوانان و بزرگسالان، 4 نفر را برای شرکت در مسابقات جهانی انتخاب کردیم که انشالله این ورزشکاران بیستم شهریور عازم این مسابقات می شوند.

وی، تصریح کرد: هفتم شهریور مسابقه ای برای انتخاب نفرات برتر جهت حضور در مسابقات آسیایی خواهیم داشت که این رقابت های آسیایی آبان ماه در کشور چین برگزار می شود.

احمد بیگی، در پاسخ به پرسش که ارزیابی شما از اردوی ورزشکاران چیست، بیان کرد: خداروشکر طی 3 مرحله ای که گذراندیم و تمرینات فشرده و ثبت رکوردهایی که ورزشکاران داشتند؛ چه در تمرینات و چه در تست هایی که صورت می گرفت، یک روند رو به رشدی را در بین ورزشکاران مشاهده می کردیم که همین عامل سبب شد بیشتر خواستار این باشیم که در مسابقات جهانی حضور پیدا کنیم.

سرمربی تیم اسکیت سرعت بانوان، افزود: با توجه به اینکه ایران، قدمت زیادی در رشته اسکیت ندارد و فاصله آن با فدراسیونهای کشورهای دیگر زیاد است، رقابت در مسابقات جهانی برای ما یک مقدار سخت است. برای جوانانمان، ما به جز رقابت در عرصه جهانی، چشم انداز کسب تجربه هم داریم. امیدواریم که جایگاهی که امسال ورزشکاران بدست می آورند، بهتر از سالهای گذشته باشد.

در مسابقات جهانی، ما از ورزشکارانمان انتظار کسب مدال نداریم و هدف اصلی ما امسال برای مسابقات آسیایی است.

بتول مشرف جوادی، نائب رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین، در ارتباط با کاروان پارالمپیک ایران گفت: نام کاروان پارالمپیک منا است. در این کاروان 23 بانوی ورزشکار در 5 رشته ورزشی والیبال نشسته، تیراندازی، تیروکمان، دو و میدانی و قایقرانی حضور دارند که برخی رشته ها، برای نخستین بار است که در پارالمپیک حضور پیدا می کنند؛ از جمله: والیبال نشسته، قایقرانی و کامپوند.

وی، در خاتمه گفت: با توجه به برگزاری اردوهای منظم و تدارکات کافی برای کسب تجربه و تعیین وضعیت در اعزام های مختلف، خوشبختانه ورزشکاران از نظر روحی و روانی در سطح بسیار خوبی هستند.

برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 3.0 stars out of 5.