خبر

ورزش چوگان به مو بند است!

بازگشت

 

 

به گزارش رادیو ورزش؛ بانوان پیشکسوت فارس در رقابتهای پینگ پنگ قهرمانی کشور که دوشنبه در سالن خانه پینگ پنگ شیراز برگزار شد، بیشترین مدالها را از آن خود کردند. در این پیکارها60 ورزشکار از 12 استان کشور، در چند رده سنی با هم به رقابت پرداختنند.

در بخش پیگیری یک خبر، مهسا محمدی فر، نائب رئیس فدراسیون چوگان، به افزایش تعداد ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات جام شیرین که روز جمعه برگزار خواهد شد، اشاره کرد و گفت: مسابقات جام شیرین، چندمین دوره از مسابقات بانوان چوگان باز ایران است. ما معمولاً هر فصل تعدادی مسابقه برگزار می کنیم که اسم جام این فصل را جام شیرین گذاشتیم.

وی، افزود: خداروشکر بازیها در سطح بالایی انجام می شود. ما حدود 140 نفر چوگان باز داریم که عده ای از این ورزشکاران خانم هستند. خوشبختانه تعداد بانوان چوگان بازان رو به افزایش است؛ در همین 2،3 ماه اخیر، حدود 20،30 نفر چوگان باز بانو داشتیم که به این ورزش روی آورده اند.

وی، در ارتباط با مشکلات موجود در این رشته ورزشی گفت: مشکلات ما کم نیست که اولین و مهمترین آن، تعداد اسب است. ما نیاز داریم که از طرف دولت و اسپانسرهای خصوصی حمایت شویم؛ زیرا همین اکنون هم ورزش چوگان به مو بند است.  سال گذشته جمهوری آذربایجان اقدام کرد که این ورزش را به اسم خود به ثبت برساند؛ تا حدودی هم موفق شد، ولی خوشبختانه هنوز این اتفاق نیافتاده است. ما داریم تلاش خود را می کنیم و مدارک زیادی به سازمان یونسکو فرستادیم که بتوانیم این ورزش را به اسم خودمان ثبت کنیم ولی هنوز مطمئن نیستیم که بتوانیم این کار را انجام دهیم؛ زیرا در ایران بازی چوگان زیاد انجام نمی شود و مردم نسبت به آن شناخت ندارند.

وی، در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون برنامه ای برای اردوهای تیم ملی دارد، بیان کرد: فعلاً برنامه اردویی به آن صورت که برای دیگر ورزش ها برگزار می شود، ما نداریم؛ زیرا ما باید اسب ورزشکاران هم در نظر بگیریم. اسب شرایط خاصی نیاز دارد؛ حتماً باید در باشگاه باشد و به آن رسیدگی شود. ما تمرینات را به طور مرتب در باشگاه های موجود انجام می دهیم.

 برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.