خبر

واکاوی مشکلات ریشه ای تکواندوی کشور

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ پس از ناکامی در جام جهانی و گرندپری، خانه تکانی اجباری در تیم ملی تکواندو اتفاق خواهد افتاد. ذوالقدر، مدیر تیم های ملی تکواندو و پس از آن مقانلو، سرمربی تیم ملی تکواندو استعفای خود را بعد از ناکامی در باکو به ایران فرستادند که استعفای ذوالقدر با موافقت همراه شد اما مقانلو هنوز در انتظار پاسخ است.

بیرامی کارشناس فدراسیون تکواندو پیرامون عملکرد ضعیف ملی پوشان تکواندوکار توضیح داد: طی چهار روز گذشته مرحله نهایی رقابت های جایزه بزرگ تکواندو و همچنین جام جهانی به میزبانی آذربایجان در باکو برگزار شد که متأسفانه در هر دو رویداد، تیم ملی کشورمان نتیجه مطلوبی کسب نکرد. در رقابت های جایزه بزرگ از ۵ تکواندوکار اعزامی کشورمان تنها سجاد مردانی بود که موفق به کسب مدال طلا شد و هر ۴ تکواندوکار دیگر از دور مسابقات حذف شدند. در جام جهانی هم تیم ملی کشورمان پس از پیروزی خفیف در مقابل روسیه به دو تیم ترکیه و کره جنوبی باخت و برای اولین بار در طول بیست سال گذشته با ثبت نتیجه ای ضعیف در گروه ۴ تیمی خودش، عنوان چهارم را بدست آورد و از دور مسابقات کنار رفت.

متاسفانه روند شکست های تکواندو کشورمان که از سال گذشته با بازی های جام جهانی مکزیک آغاز شده بود همچنان ادامه پیدا کرده و مشکلات فنی که در بخش های گوناگون، کارشناسان مختلف توضیح دادند، ضعف های مدیریتی که در راس فدراسیون شاهد آن هستیم و تصمیمات اشتباه در انتخاب کادر فنی در دو دوره گذشته به تکواندوی کشور لطمات زیادی زده است. تکواندوی ایران که در سال ۲۰۱۵ عنوان قهرمانی جهان را بدست آورده بود؛ سیر نزولی را در پیش گرفته که امیدواریم مسئولین ورزش کشور و بخصوص وزیر ورزش و جوانان کارشناسی بیشتری در این مورد داشته باشند تا بتوانیم تکواندو را از بن بست خارج کنیم.

در تیرماه سال آینده رقابت های قهرمانی جهان را در کره جنوبی پیش رو داریم. با توجه به اینکه تمامی امتیازات برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ ژاپن مورد محاسبه قرار می گیرد؛ امیدواریم در زمینه مدیریتی تصمیمی به صلاح تکواندوی ایران اتخاذ شود.

وی در ادامه تصریح کرد: استعفای ذوالقدر و مقانلو با توجه به وضعیت تیم ملی طبیعی بود. البته این استعفا باید در زمان بازی های المپیک و پس از نتایج ضعیف تکواندوکاران مرد صورت می گرفت تا شاهد این چنین اتفاقاتی در باکو نباشیم. سازمان تیم های ملی تکواندو که یک سازمان تک نفره با مدیریت ذوالقدر است؛ در بخش فنی کارایی لازم را نداشت. ذوالقدر با ۴ دوره حضور در المپیک و بیش از ۶ دوره حضور در رقابت های جهانی متاسفانه هدایت خوبی در بخش فنی نداشت. انتخاب مقانلو از طرف فدراسیون فقط تا مسابقات جام جهانی بود و گزینش او تنها برای هدایت تیم ملی تا آن مسابقات بود که اگر ایشان استعفا هم نمی داد از تیم ملی کنار می رفت. مشکلات فنی تیم ملی آنقدر زیاد است که با دو استعفایی که به ظن ما صوری است؛ نمی توان آنها را حل کرد. بلکه این مشکلات باید از ریشه بررسی شوند تا ضعف ها برطرف گردند.

گفتنی است مراسم شب افتخارآمیز سجاد مردانی در سکوت جامعه تکواندو برگزار شد. مراسم شام گالاتای فدراسیون جهانی تکواندو که به انتخاب برترین های سال ۲۰۱۶ اختصاص داشت. یکشنبه شب در باکو برگزار شد و سجاد مردانی از ایران در سکوت رسانه ای در بین کاندیدای بهترین تکواندوکار مرد جهان قرار گرفت.

برنامه زنده تیتر اول، کاری از گروه تفریحات ورزشی، هر روز به جز جمعه ها ساعت ۱۴:۰۵ به مدت بیست و پنج دقیقه تقدیم دوستداران اخبار ورزشی می شود.

mailلینک این خبر در سایت باشگاه خبرنگاران جوان

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار