خبر

هروی: مدالی جز طلا برای بازیکنانم نمی بینم

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ هروی، سرمربی تیم ملی کاراته، در ارتباط با عملکرد ورزشکاران در اردو گفت: به جرأت می توانم بگویم که این تیم ملی، یکی از تیم های ملی خوب چند دهه کشور عزیزمان است. انشالله این تیم بتواند در مسابقات جهانی اتریش، افتخاراتی که در مسابقات جهانی آلمان و پاریس داشتیم را مجدداً تکرار کنند و یا حتی نتایج بهتری را کسب کنند.

وی، در ادامه گفت: این دوره ما بازیکنان خوبی داریم؛ تلفیقی از جوانان و با تجربه ها هستند؛ 2 تن از اعضای تیم ما از رده جوانان وارد رده بزرگسالان شده اند و برای نخستین بار است که در چنین رویداد بزرگی شرکت می کنند. استفاده از ورزشکاران شناسنامه دار که سالیان سال برای کشور افتخار آفرینی می کنند کار بزرگی نیست؛ اما اینکه ما 2 کاراته کار جوان را معرفی کنیم که بتوانند سالیان دراز برای کشور موفقیت کسب کنند، نشان از یک کادر فنی خوب است.

سرمربی تیم ملی کاراته، در پاسخ به این سوال که در بین ورزشکاران انتخابی برای مسابقات جهانی، انگیزه چه کسی را بیشتر می بینید، عنوان کرد: من برای هر 5 بازیکن می توانم تفسیری داشته باشم. امیر مهدی زاده، کاراته کار وزن 60-  کیلوگرم است که یکی از کاراته کاران برتر دنیا محسوب می شود. این بازیکن با انگیزه ای که دارد می تواند دومین مدال طلای خود را بگیرد و جزء پر افتخارترین کاراته کاران کشور شود؛ من در چشمان این بازیکن رنگ مدال طلا را می بینم.

سعید احمدی، یک کاراته کار شاخص است، زیرا نوع فیزیک بدنی و تمرین کردنش به نظرم در دنیا خاص است. احمدی در سال 2012 به راحتی می توانست مدال طلا کسب کند، اما متأسفانه به علت اینکه ایران 2 مدال طلا نگیرد، به نوعی از مدال محروم شد. من غیر از مدال طلا برای این بازیکن هم مدالی نمی بینم.

آسیابری در ایران از سد حریفان قدری گذشت و نشان داد که با سن کمش می تواند کارهای بزرگی انجام دهد. من مطمئنم این بازیکن با پتانسیلی که دارد می تواند مدال خوشرنگی در مسابقات جهانی کسب کند.

پورشیب، کاپیتان تیم است و همیشه توقع مدال از او بوده است. من این قول را می توانم بدهم که پورشیب بتواند مدال طلای امیدها که در مسابقات جهانی کسب کرد را امسال تکرار کند. گنج زاده کاراته کاری است که هیچ گاه خسته نمی شود و همیشه بهترین ها را می خواهد و مطمئناً امسال می تواند قهرمان شود. تیم امسال، بسیار قوی تر از سال 2014 است. من هر طور که فکر می کنم، این 5 بازیکن را قهرمان می دانم.

پورشیب، در پاسخ به این سوال که آیا برای مدال طلا می جنگی، بیان کرد: بله؛ همیشه تلاش من این بوده که به بهترین مدال دست پیدا کنم. در مسابقات آسیایی، همیشه خوشرنگ ترین مدالها را گرفته ام؛ اما 2 دوره در مسابقات جهانی شرکت کرده ام که هر دو دوره مقام پنجم را به دست آوردم. من در مسابقات جهانی آمادگی لازم را داشتم، شاید استرس و مسائل روحی و روانی باعث کسب این نتایج شد.

برنامه زنده پنجره ای رو به شب، کاری ازگروه مسابقات ورزشی با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش های ورزشی و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار