خبر

هاشمی: دیوان نباید در امور فدراسیون ها دخالت کند

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ هاشمی، رئیس فدراسیون تیراندازی، در خصوص انتخابات این فدراسیون که روز گذشته آخرین مهلت آن به پایان رسید، بیان کرد: موضوعی که امروز در ارتباط با فدراسیون تیراندازی مطرح است، تعیین کننده یک خط مشی و سیاستی است که شاید در آینده هم مورد استناد قرار بگیرد و مسئله ای نیست که صرفاً به فدراسیون تیراندازی مربوط شود. اگر مسئولان دیوان عدالت بخواهند طبق قانون عمل کنند، دیوان نمی تواند در امور فدراسیون های ورزشی ورود کند. در صورتیکه این ورود موجه تلقی شود، طبیعی است که در آینده هم می تواند در موضوعات متعدد ورود کند و این نقض قانون خواهد بود.

وی، در پاسخ به این سوال که دیوان عدالت در چه مواردی می تواند ورود کند، عنوان کرد: دیوان در ادارات و نهادهای دولتی و آنچه که در قانون آمده می توانند به بررسی موضوعات بپردازند. خود مسئولان دیوان هم رسماً اعلام کرده اند که به غیر از ادارات و نهادهای دولتی صرفاً در شهرداریها و سازمان تأمین اجتماعی می توانند ورود پیدا کنند. در مقدمه رأی  تجدید نظر هم آمده که دیوان فارغ از محتوای موضوع صلاحیت دخالت در آن بحث را ندارد.

هاشمی، در خاتمه گفت: بر طبق اساسنامه فدراسیون های ورزشی، وزارت ورزش حق ابطال ندارد، بلکه براساس آیین نامه مصوب دولت، وزیر ورزش یا یکی از معاونین وی رئیس مجمع فدراسیون های ورزشی است. شرح وظایف رئیس مجمع مشخص است که اکنون هم فدراسیون و هم وزارتخانه براساس این شرح وظایف عمل کرده اند.

  برنامه "صبح و ورزش"  کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت ۷:۱۵ به مدت ۱۱۰ دقیقه پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 4.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار