خبر

نهادینه کردن ورزش در دانشگاه ها

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ دانشجویان قشری از جامعه اند که چون با مطالعه و خواندن مداوم روبرو هستند می توانند با فکری باز مسائل را دنبال کنند. قشر دانشجو می داند که با ورزش و سلامت جسمی می تواند با انگیزه تر به اهداف خود برسد. بنابراین انتظاری که از دانشجویان می رود این است که به عنوان الگوی جامعه نقش پررنگی در ورزش همگانی داشته باشند.

 دهخدا، رئیس فدراسیون ورزش های دانشجویی در زمینه نهادینه شدن ورزش در دانشگاه ها اشاره کرد: ما در دانشگاه ها از دو طریق کلاس های تربیت بدنی یک و دو و فعالیت های ورزشی فوق برنامه با دانشجویان سر وکار داریم. در کلاس تربیت بدنی یک، عمدتا ورزش همگانی و در کلاس تربیت بدنی دو، یک مهارت ورزشی انفرادی یا گروهی آموزش داده می شود ضمن اینکه در کلاس های فوق برنامه مهارت حرفه ای دانشجو ارتقاء پیدا می کند.

وی تاکید کرد: برای رونق گرفتن ورزش دانشجویی باید زیرساخت های ورزشی دانشگاه ها تقویت شود. مشکل دیگر اجاره دادن زیرساخت های ورزشی موجود در دانشگاه های مطرح و شناخته شده به تیم های لیگی است. البته وقت صبح سالنهای ورزشی را به امور آموزش دانشجویان اختصاص می دهند ولی اصل پیگیری فعالیت ورزشی دانشجویان در ساعات فوق برنامه است. اگر امکانات موجود از طریق ادارات کل تربیت بدنی در اختیار فوق برنامه قرار بگیرد؛ می توان به آینده ورزش دانشجویی امیدوار بود. در حال حاضر ما عمده حمایت خود را از فدراسیون ملی رشته های مختلف دریافت می کنیم.

دهخدا، خاطر نشان کرد: سال آینده بیش از ۸۰ ورزشکار در ۸ رشته ورزشی به مسابقات دانشجویی تایوان اعزام خواهند شد. رشته هایی که شانس مدال آوری کمتری دارند به اسپانسر یا به دانشگاه واگذار شدند ولی سه رشته وزنه برداری، ووشو و تکواندو تحت حمایت خود ما و فدراسیون های مربوطه هستند.

برنامه زنده فرهنگ و ورزش کاری از گروه تفریحات ورزشی با اجرای خسرو والیزاده در جهت اعتلای فرهنگ ورزش روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت۱۱:۳۵ تا ۱۳، از رادیو ورزش پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار