خبر

نقش مجلس در بودجه ورزش کشور

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، زهرا سعیدی عضو فراکسیون ورزش مجلس درباره بودجه سالیانه ورزش گفت: ورزش اهمیت زیادی دارد اما رقم بودجه آن بسیار کم است. با افزایش 24 درصدی، بودجه ورزش به 446 میلیارد رسید که هنوز هم کم است زیرا حدود 3500 پروژه نیمه کاره ورزشی در کشور وجود دارد.

وی افزود: رقمی که دولت نیز در بودجه امسال برای ورزش اختصاص داده است مبلغ خوبی نیست. لازم است سهم وزارت ورزش از بودجه کشور بیشتر شود. تلاش ما این است که سهم بانوان نیز از ورزش افزایش یابد.

سعیدی درباره معارضین ورزشی اظهار داشت: باید کارگروهی در کمیسیون فرهنگی و با همکاری فراکسیون ورزش برای معارضین ورزشی ایجاد شود تا خلاها شناسایی شود.

ارسلان حسینی مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان زنجان تصریح کرد: مسئولان و نمایندگان مجلس همیشه مدعی هستند نگاه ویژه ای به ورزش دارند اما این طور نیست و تا کنون در مجلس اتفاق خاصی برای ورزش رخ نداده است. اگر می خواهیم ورزش ایران مانند دنیا به یک صنعت تبدیل شود باید تمامی مولفه های ورزش ایران نیزهمانند دنیا شود. صرف پول در ورزش هزینه نیست سرمایه گذاری است.

یوسف نژاد عضو فراکسیون ورزش و کمیسیون تلفیق مجلس خاطر نشان کرد: در کمیسون در برنامه ششم که 5 ساله است موارد جالب برای تربیت بدنی در نظر گرفته شده است. مبلغ 1350 میلیارد تومان سالیانه به صورت نقد به بودجه کشور اضافه می شود که عدد قابل توجهی است.

وی افزود: باید سعی کرد تا منابع مالی بیشتری برای جذب بودجه شناسایی کرد. جامعه نمایندگان عزم خود را برای این کار جزم کرده اند.

همیشه با ورزش از شنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30 با اجرای خسرو والی زاده و کارشناسی علی رغبتی پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار