خبر

نقش فرهنگ در ورزش امروز

بازگشت


به گزارش رادیو ورزش، مجید سعیدی روزنامه نگار درباره فرهنگ گفت: یکی از راه های پی بردن به شخصیت افراد، فرهنگ آنان است. این موضوع درباره جامعه نیز صدق می کند. باید دید ورزش به عنوان پدیده ای که از فرهنگ های مختلف وارد کشور ما شده است تا چه اندازه ایرانیزه شده که حالا صحبت از فرهنگ در ورزش می کنیم. در این میان نقش فدراسیون ها پررنگ است. لازم است بررسی شود فدراسیون های ورزشی در انسان سازی تماشاگران موفق بوده اند یا خیر.
وی ادامه داد فدراسیون ها تحت تاثیر اهداف و سیاست های وزارت ورزش در این حوزه هستند. شاهد هستیم در 2 سال اخیر فضای استادیوم ها بهتر شده است. هر فدراسیونی در ساختار خود کمیته فرهنگی دارد که ماموریت های این کمیته تعریف شده است. هر ورزشی سرمایه های اجتماعی دارد که می تواند درجامعه الگو باشد.
علیرضا مرادی مسئول کمیته فرهنگی فدراسیون کشتی تصریح کرد این کمیته در فدراسیون کشتی قدمت 10 ساله دارد. تا کنون تلاش های زیادی در قالب کمیته فرهنگی انجام شده است. اول این که کمیته را به مردم شناسانده ایم و دوم این که با وزارت خانه ها و علاقمندان کشتی ارتباط گرفته ایم.
مرادی افزود با هم فکری رییس فدراسیون توانسته ایم مشکلات درون سازمانی خود را به صفر برسانیم اما مشکلات برون سازمانی هنوز وجود دارد. با این حال به اهدافی که داشته ایم رسیدیم.
همیشه با ورزش هر روز ساعت 18:30 با اجرای شهاب قاسمی به روی آنتن می رود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.