خبر

نخستین حضور تیم بسکتبال بانوان در تورنمنت بین المللی

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ براي نخستين بار در تاريخ تیم بسکتبال بانوان ایران با حجاب اسلامي در یک رقابت‌ بین‌المللی شرکت کرد. این تیم که متشکل از بازیکنان تیم گاز بود در تورنمنت ترکمنستان به رقابت پرداخت و با یک پیروزی از ۳ مسابقه به مقام ششم رسید.

به نقل از روابط عمومی فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس؛ فینال پانزدهمین رنکینگ کشوری ناین بال بانوان شنبه بیست و دوم آبان ماه به میزبانی استان فارس برگزار شد.

در بخش پیگیری یک خبر، شهین نظری، نائب رئیس فدراسیون ووشو، در ارتباط با نخستین دوره رقابتهای جام جهانی تالو گفت: ورزشکارانمان سه شنبه آینده به اولین مسابقات جام جهانی تالو اعزام خواهند شد. زهرا کیانی و هانیه رجبی، دو تن از ورزشکارانمان هستند که در مسابقات جهانی سال گذشته در رده بندی بودند و به این دور از رقابتها دعوت شده اند. میزبان این مسابقات کشور چین است. امیدواریم که ووشوکارانمان در نخستین سال بتوانند مدالهای خوبی را از آن خود کنند.

وی، در پاسخ به این سوال که ملی پوشان اعزامی به رقابتهای جهانی چگونه انتخاب می شوند، بیان کرد: در مسابقات جهانی بزرگسالان که سال آینده در روسیه برگزار خواهد شد، ورزشکاران برگزیده مسابقات و اردوها اعزام می شوند.

انتهای سال 95 مسابقات کشوری برگزار خواهد شد و برای نفراتی که به تیم ملی دعوت می شوند، اردوهایی را در ابتدای سال 96 برگزار خواهیم کرد و مجدداً انتخابیه هایی بین این ورزشکاران انجام می شود؛ سپس در اردوهای بعد مرتب انتخابیه هایی انجام می گیرد، تا به نفرات نهایی برسیم.

وی، در پاسخ به این سوال که برنامه فدراسیون برای استفاده از مربیان چینی چیست، اظهار کرد: ما در طول 2 سال گذشته مرتب مربیان چینی داشته ایم؛ امسال نیز مربی در بخش تالو جذب کرده ایم. دکتر علی نژاد رایزنی هایی را انجام داده است؛ امیدوارم که مربیان سال قبل را بتوانیم در سال 96 داشته باشیم؛ اما اگر نهایتاً نتوانیم با این مربیان به توافق برسیم، حتماً درصدد جذب مربی چینی در بخش تالو و ساندا هستیم.

 برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.