خبر

نتایج رقابت های دو و میدانی جایزه بزرگ بانوان

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ رباب شهریان، معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، اعلام کرده است: دغدغه ام برگزاری رقابت بین المللی برای بانوان بسکتبالیست است. ما کمتر از 6 ماه فرصت داریم تا فیبا به فدراسیون ها برای حضور بانوان در بسکتبال با حجاب اسلامی مجوز دهد. با توجه به اینکه یک سال و نیم گذشته فدراسیون ایران نتوانسته بود حداقل یک رویداد برای بانوان برگزار کند تا مجوز قطعی حجاب را بگیرد، به همین جهت معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان اظهار کرده محور اصلی صحبت های من با مشحون بحث برگزاری و میزبانی یا اعزام تیم ملی بانوان به رویدادهای بین المللی برای گرفتن مجوز حجاب برای بانوان است.

به نقل از روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، در رقابتهای دو و میدانی جایزه بزرگ بانوان که با هدف کسب سهمیه المپیک ریو در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران در حال برگزاری است در دوی 200 متر مریم طوسی اول شد؛ الهام کاکلی از البرز مقام دوم را کسب کرد و مریم محبی از تهران به مقام سوم رسید. در پرش ارتفاع مهدیه زعیمی از تهران قهرمان و مهسا کارگر از اردبیل نائب قهرمان شد و شقایق کشاورز از البرز مدال برنز گرفت. در دوی 800 متر طاهره عبدالله زاده از اصفهان مدال طلا را کسب کرد؛ نرگس خانی از تهران نائب قهرمان شد و زهرا رضایی از قم به مقام سوم دست پیدا کرد. در پرش طول، ریحانه مبینی از اصفهان اول شد، شیرین سالاری از هرمزگان دوم و سمانه کوهکن از گلستان در مقام سوم ایستاد. در رشته پرتاب چکش، ریحانه آرانی از ورامین به عنوان تنها شرکت کننده در این رشته، رکورد 41/53 سانتیمتر را به ثبت رساند.

در گزارشی از کیانی، گزارشگر رادیو ورزش؛ مریم طوسی، ورزشکار رشته دو و میدانی، در ارتباط با مسابقات دو و میدانی جایزه بزرگ گفت: امروز بدنم خیلی آماده بود و آمده بودم که آخرین شانسم را امتحان کنم و ورودی المپیک که آرزوی چندین ساله ام است را بدست بیاورم؛ اما متأسفانه با توجه به اینکه تخته استارت ها به فوتوفینیش وصل نبود و افرادی که با من دویدند دوندگان حرفه ای نبودند، به همین علت مسلماً من بهتر از آنها استارت زده ام و استارتر به چشم دید که من زودتر از آنها بلند شدم و احساس کرد که خطا کردم، اما این غیرقانونی است و تمام افرادی که حضور داشتند دیدند که من خطا نکردم. اگر تخته استارت به فوتوفینیش وصل بود من بدون هیچ حرفی کنار می رفتم.

وی، در پایان گفت: از تمام کسانی که در این راه به من کمک کردند تشکر می کنم، اما از افرادی که در این راه من را اذیت کردند نمی گذرم و به خدا واگذار می کنم.  

برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.