خبر

نبود شفافیت در تقسیم بودجه فدراسیون های ورزشی

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، همایون یوسفی عضو فراکسیون ورزش درباره اهمیت ورزش گفت: لازم است ورزش در اولویت بودجه و برنامه ریزی قرار بگیرد. رویکرد دولت در تامین نیازهای ورزش رویکردی واقعی نیست. به همین دلیل هر روز شاهد مشکلات مالی بیشتری در ورزش هستیم. افزایش های قطره چکانی دردی را دوا نمی کند. باید علاوه بر دولت، زمینه ورود بخش خصوصی و دیگر منابع مالی برای بودجه ورزش در نظر گرفته شود.

وی افزود: افزایش 21 درصدی بودجه ورزش در مجلس در حال بررسی است و از آن جا که مجلس اهمیت فراوانی برای ورزش قائل است سعی خواهد کرد این رقم را بالاتر ببرد.

یوسفی ادامه داد: در تمام دنیا ورزش به اقتصاد تبدیل شده است و منابع پایدار مالی دارد. این منابع مالی پایدار شامل حق پخش تلویزیونی و یا مالیات های مختلف است. تا قوانین اصلاح نشود منابع پایدار ایجاد نمی شود بدون منابع پایدار وضعیت ورزش روز به روز بدتر خواهد شد.

علی پور ریس فدراسیون ووشو تصریح کرد: 21 درصد افزایش بودجه ورزش برای کار بزرگی که قرار است ورزش انجام دهد ناچیز است. با گران شدن قیمت دلار و افزایش حداقل 10 درصدی حقوق کارمندان در سال آینده عملا مبلغ قابل توجهی به بودجه اضافه نشده است. با توجه به این که سال آینده چند رویداد مهم از جمله مسابقات هم بستگی کشورهای اسلامی را در پیش داریم باید بودجه ای درخور در نظر گرفته شود.

وی اظهار داشت: بودجه فدراسیون ها بهمن و اسفند هر سال بر اساس برنامه هایی که فدراسیون ها به وزارت ارائه می دهند، به آن ها تعلق می گیرد. البته معتقدم تقسیم بودجه به هیچ عنوان برنامه محور نیست و بر اساس معیارهایی که برای من روشن نیست تقسیم می شود. بودجه ای که در سال 89 به فدراسیون ووشو تعلق گرفت به نسبت بودجه سال94، هجده درصد افزایش یافت در حالی که هزینه های ما 4 برابر شده است.

همیشه با ورزش از یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 18:30 با اجرای خسرو والی زاده تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار