خبر

نام دو ورزشکار ایرانی در بین 50 چهره سرشناس المپیک ریو

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ با اعلام رنکینگ کارته وان 2016 فدراسیون جهانی کاراته، حمیده عباسعلی بهترین جایگاه را برای کاراته ایران بدست آورد؛ او با 980 امتیاز، بعد از حریف سوئیسی در جایگاه دوم قرار گرفت؛ همچنین در رنکینگ مجموع کاراته کاهای حال حاضر، عباسعلی در جایگاه یازدهم دنیا قرار دارد.

سایت رسمی المپیک 2016 ریو در فاصله پنجاه روز مانده تا آغاز این بازیها، اقدام به معرفی 50 چهره سرشناس دراین تورنمنت کرد. نام حمید سوریان و زهرا نعمتی، دو ورزشکار طلایی ایران در المپیک و پارالمپیک 2012 لندن، در بین 50 چهره سرشناس حاضر در المپیک 2016 ریو قرار گرفت.

مهدوی نیا، سرمربی تیم پاراکانو در رشته قایقرانی، درباره وضعیت شهلا بهروزی راد، ورزشکار رشته قایقرانی که موفق به کسب سهمیه المپیک شده است، گفت: بهروزی راد، همه تلاش خود را می کند که تمرینات را به نحو احسنت انجام دهد. او در مسابقات قهرمانی جهان پاراکانو که 2 هفته گذشته در آلمان برگزار شد، به رده پنجم جهان صعود کرد و توانست فاصله خود را از نفرات برتر به 1/6ثانیه  برساند.

وی، افزود:  بهروزی راد، در فصل زمستان فاز قدرت و استقامت را به خوبی پشت سر گذاشت و در آمادگی جسمانی از قدرت خوبی برخوردار است. 24 شهریور مسابقات بهروزی راد آغاز می شود. اکنون در حال آماده کردن او هستیم تا وارد سیستم استقامت در سرعت شود. او یک اردو استقامت در سرعت کار خواهد کرد و 2 اردوی دیگر روی سرعت و تیپیرینگ تمرکز می کنیم.

برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.