خبر

معلولیت محدودیت نیست

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ ابراهیم رنجبر، مدال آور رقابتهای پارالمپیک، در پاسخ به این سوال که چه پیشنهاداتی به دوستان معلول خود دارید، عنوان کرد: با توجه به تجربه ای که دارم، نخستین مطلب این است که نباید امید خود را از دست بدهند. این جمله زیاد شنیده می شود که معلولیت محدویت نیست، اما اولین کسی که باید این جمله را باور کند، خود ما افراد معلول هستیم. نمونه های بسیار زیادی داریم که با معلولیت های شدید در دنیا افتخار آفرینی کرده اند.

رنجبر، ادامه داد: این جمله خوبی است که مسئولین باید فکری کنند که این انرژی و استعدادها هدر نرود؛ اما بنده به دوستان معلولم می گویم که اصلاً به امید مسئولین نمانید که برای شما کاری انجام دهند، ما باید خودمان به فکر باشیم. اگر مسئولین بخواهند برای ما کاری کنند، کارمان عقب می ماند و پیش نخواهد رفت و این تجربه ای است که متأسفانه در چند سال اخیر داشته ایم.

شعاری که امسال در دنیا مطرح شد این بود که من یک معلول هستم و برای گشایش مشکلاتم از خودم استفاده کنید؛ این یک واقعیت است که متأسفانه در کشور ما بسیار کم به آن اهمیت داده می شود.

وی، تأکید کرد: ما معولین با هر اندازه محدودیتی که داریم باید از فضای خانه خارج شویم و در جامعه حضور پیدا کنیم. ورزش کردن یکی از ضروری ترین کارهایی است که باید انجام دهیم تا بتوانیم بر مشکلاتمان فائق بیایم.

برنامه "صبح و ورزش"  کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت ۷:۱۵ به مدت ۱۱۰ دقیقه پخش می شود

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار