خبر

معضل عدم حمایت دو و میدانی توسط باشگاه ها

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ منصوریان، کارشناس برنامه، در پاسخ به این سوال که وضعیت باشگاه ها را در دو و میدانی چطور می بینید، بیان کرد: اصلاً وضعیت خوبی را شاهد نیستم. یکی از مسیرهای پیشرفت هر ورزشی، ایجاد رقابت است؛ متأسفانه ما در سالهای گذشته در این زمینه بسیار کمبود داشته ایم. شاید اکنون باشگاه هایی وجود داشته باشند که از سالهای بسیار دور هم در بحث دو و میدانی سرمایه گذاری را انجام داده اند، اما به علت اینکه رقابتی وجود نداشته، اکنون آن باشگاه ها نیز زیاد علاقه مند به این مسئله نیستند.

وی، تأکید کرد: شکل دو و میدانی ایران در حال تغییر است. خوشبختانه مسئولان اهدافی را درنظر گرفته اند که اگر به آنها برسند، مطمئناً در 4،5 سال آینده، نه تنها در دو و میدانی، بلکه در بسیاری بخش های ورزشی کشورمان بی نیاز خواهیم شد.

دکتر گرزی، نائب رئیس فدراسیون دو و میدانی، در خصوص برنامه های مدنظر فدراسیون، اظهار داشت: باشگاه داری در دو و میدانی ایران تفاوت زیادی با سایر رشته ها دارد؛ مهمترین مورد این است که فدراسیون دو و میدانی ورزشکاران را پرورش می دهد و حقوقی به آنها پرداخت می کند تا باشگاه ها از این ورزشکاران استفاده کنند؛ اما در رشته فوتبال این قضیه کاملاً برعکس است.

دو و میدانی، ورزش اول المپیک است؛ اما در ایران شاید جزء 10 ورزش اولی که مورد توجه رسانه ها، وزراتخانه و در مجموع سیستم کشور قرار می گیرند، نیست. اگر ما در حال حاضر چند باشگاه داریم که در دو و میدانی فعالیت دارد؛ مثل: ذوب آهن، نفت، مقاومت و دانشگاه آزاد، به دلیل وجود افراد دلسوز و علاقه مند به دو و میدانی است.

گرزی، به مبلغ دریافتی ناچیز ورزشکاران دو و میدانی اشاره کرد و گفت: مبلغ دریافتی دو و میدانی کاران از باشگاه ها به حدی است که ورزشکاران در مصاحبه های خود خجالت می کشند مبلغ را اعلام کنند.

سال اخیر رئیس فدراسیون وقت زیادی را صرف کرد که با 7،8 باشگاه صبحت هایی را داشته باشد و آنها را متقاعد کند که در لیگ امسال شرکت کنند؛ اما او توانست تنها 2،3 تیم را به حضور در لیگ امسال راضی کند. به نظرم نه تنها برای دو و میدانی، بلکه برای دیگر رشته های پایه کشور باید فکر اساسی شود. بیشترین معضل ما پخش تلویزیون است و شاید مهمترین اقدام می تواند این باشد که صدا و سیما مسابقات این رشته را به طور زنده پخش کند.

فراهانی، مدیر روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، در ارتباط با میزان حمایت باشگاه های دو و میدانی از ورزشکاران این رشته گفت: در المپیک 2012 لندن، حدادی مدال نقره دریافت کرد، برای این رقابتها، باشگاه پرسپولیس 400 میلیون تومان به وی اهدا کرد و به صورت اسپانسر شخصی برند پرسپولیس را تبلیغ کرد؛ اما متأسفانه باشگاه دو و میدانی وی را حمایت نکرد

برنامه دور یک میز، به تهیه کنندگی عباس حیدری و با اجرای ابوفاضلی، هر شب، از ساعت 21:05 به مدت 25 دقیقه از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

 

mailلینک خبر در جام جم ورزشی

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.