خبر

مصونیت آهنین کی روش و تاثیر منفی بر تیم ملی

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ سید سیامک رحیم پور، کاپیتان سابق تیم ملی و مربی فوتبال پیرامون تاثیرات منفی مجادلات مربیان اظهار کرد: وقتی در جایگاهی قرار داریم که فردی نیست و متعلق به همه مردم و علاقمندان به ورزش است باید رفتارهایی داشته باشیم که اثرات مثبتی در جامعه داشته باشد. برانکو و بخصوص کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی باید در رفتار، گفتار، ادبیات و گویش خود چه کلامی و چه غیرکلامی دقت لازم را داشته باشد چون همگی اینها به مخاطب پیام های خاصی می دهد و روی جوانان و علاقمندان تاثیرگذار است. اثرگذاری منفی جامعه را به سمت و سویی می برد که مناسب جامعه ما نیست.

کی روش بارها بحث استعفا را مطرح و بعد مجددا حضور پیدا کرده است. بعلاوه برخوردی هایی با بازیکنان و مواردی از این قبیل داشته که تاثیرات بسیار منفی روی بازیکنانی که مستقیم با وی کار می کنند و همچنین علاقمندان و هواداران دارد.

کارهای ورزشی نیاز به آرامش، تمرکز و دقت دارد وقتی درگیر مباحث بیرونی می شویم پیامدهای منفی روی تیم اثرگذار است. برای مثال تمرکز بازیکنان بهم می خورد و راندمان کار تیمی پایین می آید که روی عملکرد فنی و تخصصی بازیکنان اثر منفی دارد. این مسائل در این برهه زمانی مناسب و مطلوب تیم ملی نیستند.

رحیم پور درخصوص علت استعفای مکرر کی روش توضیح داد:  اگر واقعا کی روش نمی تواند کار کند باید استعفا دهد و برود چه فدراسیون قبول کند یا نکند. ولی کی روش با استعفای خود می خواهد امتیاز بگیرد. فدراسیون فوتبال در شرایط فعلی نمی تواند استعفای ایشان را قبول کند و کی روش به این امر واقف است. ولی این روش غلطی است که در جامعه و بین علاقمندان ورزش بسط پیدا خواهد کرد.

 وی درخصوص نحوه برخورد با اینگونه موارد بیان کرد: ما تجربه مشابهی را در مقطعی که بلاژویچ سرمربی تیم ملی بود داشتیم. ایشان بحث هایی با رسانه ها و دیگر بخش ها داشتند و تمرکزشان از روی تیم برداشته شد و تیم ملی که در دور رفت امتیازات لازم را کسب کرده بود در برگشت نتوانست امتیاز لازم را به دست آورد و متاسفانه تیم ملی از رسیدن به جام جهانی بازماند.

کی روش در استعفا ادعا کرده سخت افزار و نرم افزار در اختیار وی قرار نگرفته است. قبل از  اینکه ایشان قرارداد امضا کند از تمام امکانات بازدید و بعد قرارداد را امضا کرد. متاسفانه از ابتدای ورود ایشان فدراسیون کنترل و مدیریتی روی وی نداشته و برخوردی نمی کند. کی روش از صدر تا ذیل فدراسیون فوتبال تاخت و تاز کرده است. در هیچ جای دنیا نمی بینیم که سرمربی تیم ملی به ارکان اداری و ستادی اعتراض و توهین کند و از کلمات منفی استفاده نماید و درصورتی که این اتفاق رخ دهد به شدت برخورد خواهد شد و جریمه مالی و غیرمالی اعمال می شود. ولی در مورد کی روش این کار انجام نمی شود و کی روش مصونیت آهنین دارد و براحتی به همه ارکان اعتراض و توهین می کند.

برنامه روانشناسی ورزشی کاری از گروه علوم ورزشی، با اجرای مجدالدین مستعان ساعت ۱۳:۳۰ روزهاي سه شنبه به مدت ۳۰ دقيقه از راديو ورزش پخش مي شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.