خبر

مشکلات مالی باشگاه ها عاملی برای نفوذ سودجویان

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ چندی پیش علی سامره اشاره کرده بود به علت اینکه با مشکلات مالی مواجه هستیم، یک سری از بازیکنان را به عنوان اسپانسر وارد آکادمی ملی می کنیم.

سیامک رحیم پور، مدیر آکادمی تیم فوتبال پیکان، در ارتباط با گفته علی سامره اظهار کرد: این اقدام یکی از بدترین کارهای ممکن است؛ آن هم در باشگاهی که طرفداران بیشمار دارد و می تواند نقش بسزایی در فرهنگ سازی این مملکت داشته باشد. یکی از مشکلات اصلی فوتبال کشور این است که ما به عنوان آکادمی در ارتباط با تیمهای پایه شعار می دهیم؛ اما در عمل کاری برای این بخش نمی کنیم.

وی، تصریح کرد: برخی باشگاه ها، تیم رده اول خود را به عنوان ویترین درنظر گرفته اند و تمامی امکانات و وسایل را در اختیار این بخش قرار می دهند و از تیمهای پایه کاملاً غافل می شوند. این باشگاه ها تیم های پایه را در اختیار عده ای قرار می دهند و بسیاری مشکلات و معضلات برای جامعه ایجاد می کنند. در کشور ما تا فشاری از مقامات بالا وارد نشود کاری پیش نخواهد رفت و متأسفانه نظارتی هم در این بخش نیست.

مدیر آکادمی پیکان، اضافه کرد: زمانی که دکتر علیزاده کار در آکادمی ملی ایران را آغاز کرد، پروسه ای را درنظر گرفت و باشگاه ها را ملزم به انجام آن می کرد تا بتوانند بخشهای نرم افزاری و سخت افزاری را مهیا کنند و به سطح اول فوتبال برسند. متأسفانه 10 باشگاه از کشور توانستند این مجوز بسیار پایین را پاس کنند و یکی از باشگاه هایی که نتوانست آن را پاس کند، باشگاه استقلال بود.

وی، خاطرنشان کرد: به دلیل عدم نظارتی که وجود دارد، افرادی سودجو بازیکنان مستعد را اغفال کرده و به کشورهای خارجی اعزام می کنند.

برنامه "صبح و ورزش"  کاری از گروه علوم ورزشی، با اجرای کاظم زاده، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت ۷:۱۵ به مدت ۱۱۰ دقیقه پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار