خبر

مشکلات فضای ورزشی کشور در آستانه المپیک

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ مازیار مهرانی، کارشناس برنامه در ارتباط با انتقادات وارد شده به فضای ورزشی کشور گفت: با توجه به اینکه به مسابقات المپیک نزدیک می شویم، اما متأسفانه فضای ورزشی ما المپیکی نیست. این در حالیست که ما باید تمام فکر، وقت و انرژی خود راصرف بحث تدارک تیم های ملی و کمبود ها و مشکلات پیش روی فدراسیون های ورزشی المپیکی و شرایط ورزشکاران المپیکی کنیم؛ همچنین رسانه های جمعی ورزش هم باید در این خصوص گام بردارند و تلاش کنند که فضای ورزش ما را المپیکی کنند.

وی افزود: به تصور بنده ریشه عدم وجود چنین فضایی به سیاست های مسئولین محترم ورزش کشور بر می گردد که در واقع آنها متولیان اصلی ورزش ما هستند و آنها هستند که با سیاست گذاری، تدابیر و تصمیم هایشان نقش مهم و کلیدی را در وجود چنین فضایی ایفا می کنند. وزارت ورزش جوانان و کمیته ملی المپیک در این راستا باید کوشا باشند که انشألله فضای ورزش کشورمان المپیکی شود.

مهرانی در پاسخ به این سوال که آیا به جایگاه ایران در المپیک باید امید داشته باشیم، اظهار کرد: داشتن امید و توکل بر خدا یک اصل است اما واقعیت امر این است که به جز این دو مطلب که قاعدتاً سرلوحه امور همه انسان ها است ما عزم و اراده جدی برای تحقق این اهداف و امید نمی بینیم. رسول نظری، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اصفهان، گفت: در هفت اسفند امسال ما شاهد انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هستیم. در این انتخابات باید افرادی که واقعاً برنامه محور هستند یا با سلیقه فرد رأی دهنده یا گروه های رأی دهنده همخوانی دارند، انتخاب شوند تا بتوانیم سرنوشت کشور خود را در سطح کلان رقم بزنیم.

کارشناس برنامه بیان کرد: این وظیفه ملی پوشان و بازیکنان تیم ملی نیست به مسائلی بپردازند که در حیطه وظایف آنها قلمداد نمی شود. ملی پوشان موظف هستند که پیراهن تیم ملی را به عنوان یک ودیعه ارزشمند بدانند و برای حفظ شأن و اعتبار این پیراهن از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکنند و دین خود را به ورزش مملکت و مردم ادا کنند.

برنامه زنده پنجره ای رو به شب، کاری ازگروه مسابقات ورزشی با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش ورزشی های روز و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار