کارشناسان

مسعود اسکویی

مسعود اسکویی
نام:
بیوگرافی:

در 23 خرداد  1318 در گلوبندک تهران به دنیا آمدم، در دبیرستان البرز درس خوانده ام و لیسانس مدیریت دارم . 9 آذر 1345 که تلویزیون ملی ایران می خواست افتتاح شود از بین 300 داوطلب در آزمون قبول شدم و کارم را با گویندگی  بر روی  فیلم ها ی خبری سیاسی آغاز کردم .

به مدت سه سال از 48 تا 50 در تلویزیون شیراز مسئول و گوینده خبر و اولین گوینده تلویزیون شیراز بودم . از آن زمان کار گزارشگری ورزشی  را انجام می دادم . جزء اولین گزارشگران در رشته های مختلف ورزشی از جمله تنیس ، سوارکاری، اتومبیلرانی بوده ام اما رشته اصلی ام  والیبال است .

از سال 68 وارد رادیو شدم ، ابتدا رادیو ایران سپس رادیو تهران و بعد از آن با رادیو  جوان همکاری کردم و با پایه ریزی رادیو ورزش کارم را در رادیو ورزش ادامه دادم . اولین تجربه کاری ام در رادیو ورزش  8 تیرماه سال 78 که شبکه رادیو ورزش رسما افتتاح شد جزء پنج نفری بودم که رادیو ورزش را افتتاح کردیم . اولین کار ما افتتاحیه رادیو ورزش بود که به همراه آقای والی زاده اجرا کردیم. سپس برنامه صبح و ورزش را به اتفاق خانم اکبری و خسرو والی زاده شروع کردیم .

برای تهیه گزارش ورزشی به کشورهای مختلف دنیا سفر کرده ام . مسابقات والیبال در ژاپن ، پاراالمپیک در سیدنی، مسابقات  جام ملت های آسیا در قطر، مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان در ون کوور کانادا از جمله سفرهای کاری ام به دنیا بوده است .

دو پسر به نام های مهدی و علی دارم که هر دو در رشته کیک بوکسینک کار می کنند و  در ونکوور کانادا  زندگی می کنند. پسر بزرگم مهدی قهرمان کیک بوکسینگ جهان است . سه تا نوه دارم مهدی دو دختر دارد و علی یک پسر .

درباره  خاطراتم باید بگویم  ما اشک ها و لبخندهای زیادی داریم. یعنی وقتی تیم ایران پیروز بشود ما خوشحالیم و لبخند می زنیم ولی اگر ببازد ما اشک می ریزیم.

از خاطراتم در میان مردم می توانم بگویم روزی سوار تاکسی بودم بعد از اینکه کلی راننده از رادیو ورزش و اجرا و صدای من در برنامه ها تعریف و ابراز علاقه کرد موقع  خداحافظی  گفت: خداحافظ آقای ؟؟ آقای ارمنده .

به گویندگان و گزارشگران تازه کار توصیه می کنم سعی کنید همیشه خودتان باشید و صدای کسی را تقلید و صداسازی نکنید چراکه صدایتان به منزله  شناسنامه شماست و خیلی مهم است که شما را با صدای خودتان بشناسند.همچنین  توصیه می کنم  زیاد مطالعه  کنند وادامه تحصیل بدهند و به کارشان عشق بورزند و مطالبی که به دستشون می دهند حتما یکبار مطالعه کنند و هر چیزی را که نمی دانند حتما بپرسند، مهم نیست کسی که از او سوال می کنند از آنها  کوچکتر باشد یا بزرگتر، مهم این است که اطلاعاتش بیشتر است و باعث می شود اطلاعات درست به شنوندگان بدهیم .

رادیو ورزش واقعا عشق من است و رادیو ورزش را با هیچ رادیو و تلویزیونی عوض نمی کنم.  آنقدر به رادیو ورزش علاقه دارم که زمانی که صحبت از کانال شدن رادیو ورزش بود من غصه بزرگی داشتم و تلاش زیادی کردم که شبکه رادیویی ورزش مثل قبل شبکه باقی بماند و به کارش ادامه دهد.

رادیو ورزش رادیویی است که دربین مردم و جامعه جای خودش را باز کرده است و تمام اقشار جامعه از بچه 6 یا 7 ساله تا پیرمرد 90 ساله این رادیو را میشناسند  چراکه رادیو ورزش برای تمام سنین و تمام سلیقه ها برنامه دارد. 

به نظرم ما باید همیشه کاری کنیم که همان چیزی که شنونده ها می خواهند در اختیارشان قرار دهیم . باید سعی کنیم مسابقات ورزشی را در رشته های مختلف مستقیما پخش کنیم ، آخرین اخبار را در اختیار شنونده ها قرار دهیم، باید پای صحبتشان بنشینیم و خواسته هایشان را تا جایی که در توان شبکه است با ساختن برنامه های متنوع برآورده کنیم و بتوانیم شنوندگان را راضی نگهداریم .

 

مسعود اسکویی

گوینده و گزارشگر شبکه رادیویی ورزش

گوینده و کارشناس برنامه های :

جهان والیبال

با فدراسیون ها

میراث ایرانی

  گردش و ورزش

 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.