کارشناسان

مریم رستمی

مریم رستمی
نام:
بیوگرافی:

 متولد 29 آبان 1355 تهران هستم. از سال 78 همکاری ام را با رادیو جوان شروع کردم، مدت پنج ماه در رادیو جوان گزارشگر برنامه ها بودم ، پس از آن کارم را با سردبیری ، دستیاری و تهیه کنندگی برنامه ها ادامه دادم . از سال 79 با ارائه طرح "ورزش در آیینه ی ادبیات" بعنوان سردبیر برنامه کارم را در رادیو ورزش آغاز کردم و بعدها تهیه کنندگی این برنامه به من واگذار شد. در اوایل کارم در رادیو ورزش، چون شبکه  گزارشگر خانم نداشت، بیشتر مرا برای تهیه گزارش به  مسابقات اعزام می کردند، البته فقط مسابقات داخل کشور می فرستادند.

سال ها در رادیو ورزش برنامه ورزش بانوان را تهیه می کردم، برنامه های پنجره ای رو به شب ، نامه پهلوانی ، عیاران، ویژه مناسبت های مختلف از جمله جنگ، سالگرد، سال نو، دهه فجر و ..... می توانم بگویم تقریبا تمامی برنامه های شبکه را تهیه کنندگی کرده ام. برنامه "نامه پهلوانی " برنامه ای  جشنواره پسند بود که در جشنواره ششم رادیو با تمامی عواملش در بخش های مختلف؛ سردبیری، تهیه کنندگی، گویندگی، نویسندگی، بعنوان برنامه برتر انتخاب شد . نامه پهلوانی دویست برنامه 15 دقیقه ای بود که ابتدا خدابیامرز "اسماعیل قادرپناه " و سپس  مریم فخار، گوینده آن بودند و خودم هم تهیه کننده و سردبیر و نویسنده بخش نظم و نثر آن بودم.

در شبکه های مختلف تلویزیونی بعنوان مجری برنامه های ورزشی را اجرا کرده ام. برنامه های "روز از نو" و  "ورزش بانوان" از جمله برنامه های تلویزیونی ام بوده است. خودم هم اهل ورزش هستم، ورزش بسکتبال،  بویژه ورزش  شنا را خیلی دوست دارم .

در ابتدای برنامه سازی ام، بیشتر در زمینه های فرهنگی کار می کردم اما بعدها  در بیشتر زمینه ها فعالیت  کرده ام. برنامه ای که خودم خیلی دوستش داشتم ، برنامه زنده تابستانه بود که از ساعت 10 تا 12 صبح از شنبه تا چهارشنبه پخش می شد. این برنامه هر روز به موضوع خاصی می پرداخت ، شنبه؛ مشاغل ورزشی، یکشنبه؛ فوتبال در اروپا، دوشنبه؛ میهمان خاص، سه شنبه؛باشگاه مخاطبان، چهارشنبه؛ شهرستان ها و پنجشنبه؛ فوتبال هوادار اختصاص داشت و چون تنوع موضوعی زیادی داشت، پرمخاطب هم بود.

در حال حاضر در رادیو ورزش تهیه کنندگی برنامه های عصرانه روزهای زوج ، هوادار پنجشبنه ها و  میراث ایرانی را به عهده دارم.

یکی از خاطراتم درباره ویژه برنامه سالگرد شبکه است، در این برنامه بازیکنان ورزشی در کنار هنرمندان، میهمان تلفنی و حضوری برنامه بودند.در آن روز خاطره انگیز، فیروز کریمی ، سرمربی فوتبال به همراه رزیتا غفاری مهمان برنامه بودند و ما در لحظه تصمیم گرفتیم که فیروز کریمی  اجرای برنامه را بعهده بگیرد، پیشنهاد دادیم و او هم قبول کرد. عادل فردوسی پور هم مهمان تلفنی برنامه بود، ما از اتاق فرمان با زبان اشاره به مجری می گفتیم که چگونه از فردوسی پور سوال بپرسد، در حالی که فیروز کریمی علایم تهیه کنندگی را با علایم فوتبال اشتباه گرفته بود، جایی که می گفتیم: کات ، او فکر می کرد، می گوییم جدی برخورد کن،خلاصه در فاصله بین برنامه، کریمی را توجیه کردیم و برنامه را ادامه دادیم که اتفاقا برنامه ی شیرین و جذابی شد.  

به نظرم رادیو ورزش رادیویی تخصصی، پرشور و نشاط و پر تحرکی است که مخاطبانش به خاطر اطلاع رسانی لحظه ای و دقیق و هیجان مسابقات ورزشی اش، خیلی دوستش دارند .

 

 

             مریم رستمی

                     تهیه کننده رادیو ورزش

   پاییز 94

      

 

تهیه کننده برنامه های:

میراث ایرانی

عصرانه

هوادار

 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.