خبر

مراحل آماده سازی رکابزنان برای قهرمانی آسیا

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ مدیرکل سازمان ورزش پاکستان برای تقویت همکاری های ورزشی کشورش با ایران به ویژه استفاده از توانمندی و قابلیت های بالای ورزش بانوان در ایران با هدف تقویت ورزش بانوان در پاکستان، تاکید کرد.

نشست بررسی و تدوین آئین نامه مربوط به ساماندهی و ارتقای کیفیت فوتبال بانوان در سازمان لیگ برگزار شد.

کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران، برنامه جدید هفته نهم تا یازدهم نهمین دوره لیگ برتر فوتبال بانوان فصل ۹۶ - ۹۵ را اعلام کرد.

تیم ملی دوچرخه سواری بانوان، این روزها تمرینات آماده سازی خود را برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا انجام می دهد.

در بخش گفتگوی خبری، ابوحیدری، مربی تیم ملی دوچرخه سواری، اظهار کرد: اکنون دومین مرحله اردوی سرعت را برگزار می کنیم؛ مرحله قبل در تهران برگزار شد که نتایج خوبی را شاهد بودیم. بعد از این مرحله هم یک اردو در اهواز داریم؛ سپس برای آماده سازی بیشتر، زودتر عازم هند خواهیم شد؛ زیرا مسابقات در پیست چوبی برگزار می شود و ما در کشور فاقد پیست چوبی هستیم.

ابوحیدری، افزود: تکینیک پیست چوبی با سیمانی بسیار متفاوت است و باید حداقل یک ماه زودتر اعزام شویم که ورزشکاران به آمادگی لازم برسند. از بانوان 2 ورزشکار در رقابتهای آسیایی حضور پیدا می کنند. هنوز ترکیب اصلی تیم مشخص نشده ست؛ انشالله در اردوی اهواز تایم گیری می کنیم و ترکیب را مشخص خواهیم کرد.

وی، شرایط کنونی بانوان را اینطور شرح داد: بانوان دوچرخه سوار کشور از نظر استعداد و ژنتیک از بانوان آسیا بالاتر هستند؛ اما متأسفانه یک مدت روی آنها کار نشده است. ما باید برنامه ریزی بلند مدتی برای بانوان درنظربگیریم و یکی، دو سال از آنها توقع مدال نداشته باشیم.  

برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.