کارشناسان

محسن افضلی

محسن افضلی
نام:
بیوگرافی:

لیسانس خبرنگاری و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم ارتباطات و در حال حاضر در گیر پایان نامه ام هستم، از سال 80 کارم را بعنوان هماهنگی تولید و پخش با رادیو ورزش آغاز کردم، در این مدت با کسب تجربه و گذراندن دوره های مختلف در آموزش معاونت صدا، کارم را در حوزه برنامه سازی ادامه دادم و با توجه به علاقه ای که به کار تهیه کنندگی داشتم،با صلاحدید و تشویق مدیران گروه ها، وارد کار تهیه کنندگی شدم، اولین برنامه ای که در این شبکه تهیه کنندگی کردم "جمعه روز عاشقی" ویژه امام زمان (عج) بود. در حال حاضر هم  برنامه های "فرهنگ و ورزش" ،"یک نفس تازه"، "بازاریابی ورزشی"،" پنجره ای رو به شب" را برعهده دارم .

 رادیو ورزش رادیویی  تخصصی است که در حوزه اطلاع رسانی خبرهای ورزشی و گزارش های زنده و لحظه ای، خیلی خوب عمل کرده است و آخرین اخبار را بطور کامل پوشش می دهد و همکاران رادیو ورزش نیز با انرژی و تلاش پی در پی سعی می کنند به نحو احسن کارشان را به مخاطبان ارائه دهند. به نظرم در یکسال گذشته با توجه به تغییر و تحولات جدید، برنامه ها پویاتر و فعال تر شده و به تعداد مخاطبان برنامه نیز اضافه شده است و احساس می کنم رادیو ورزش به سمت و سوی خوبی پیش می رود و بهتر از این نیز خواهد شد.

بهترین راهکار برای تشویق مردم به ورزش کردن، تولید و پخش برنامه هایی است که تحرک و نشاط بیشتری دارند،  به نظرم برنامه "یک نفس تازه " با توجه به ریتم تند و تنوع موسیقایی، توانسته مخاطب خوبی جذب کند و مردم را بیشتر به ورزش تشویق کند، چرا که ایجاد تحرک و نشاط در ساعت اولیه ی روز، موجب ایجاد انگیزه برای ورزش کردن و کسب سلامتی و نشاط برای شروع یک روز خواهد بود.

تهیه کنندگی به جرأت می توانم بگویم کار سخت و استرس زایی است چراکه، نوک پیکان و مسئولیت کل برنامه بر عهده تهیه کننده است و اگر مشکل و یا  ایرادی در برنامه باشد تهیه کننده باید پاسخگوی اصلی آن، باشد. تهیه کننده باید در اغلب زمینه ها توانایی بالایی داشته باشد و با مدیریت خوب و اطلاعات بالا و به روز، بتواند یک برنامه خوب ارائه دهد،همچنین انتخاب درست عوامل متناسب با نوع و محتوای برنامه  در ساخت یک برنامه خوب و موثر بسیار مهم است، برای مثال گوینده ی برنامه صبحگاهی باید صدایی پرنشاط و پرانرژی داشته و از ضرباهنگ بالایی برخوردار باشد.

 درباره کسب مقام در مسابقه سراسري آگهي‌هاي خدمات عمومي (PSA) با موضوع ورزش، می توانم بگویم،این psa  با موضوع ورزش همگانی، طراحی و تولید شد. در این آگهی در حقیقت موضوع ورزش همگانی را با زنگ ملی ورزش که خود رادیو ورزش مبدع آن بوده است مرتبط ساختیم . هدف اصلی از ساخت این psa   ترغیب و تشویق  مردم به مشارکت بیشتر در  ورزش همگانی رأس ساعت 7:30 هر روز صبح با رادیو ورزش بوده است .

به نظرم، رادیو ورزش با توجه به وظیفه ای که در امر ترویج مردم به ورزش همگانی دارد، می تواند با ساخت و تولید آگهي‌هاي خدمات عمومي و دادن پیام های راهبردی به شنوندگان، آنان را به ورزش کردن تشویق کند و در نتیجه میزان سلامت جامعه را بالا ببرد.

خاطرات زیادی از زمان فعالیتم در رادیو ورزش دارم با توجه به اینکه بیشتر ساعت روز را در کنار همکاران هستیم و به نوعی یک خانواده محسوب می شویم ، تک تک لحظه هایی که در زمان برنامه سازی با همکاران بوده ام، همه اش خاطره و به یادماندنی است و همینطور جا دارد  یاد کنم از دوستانی که در جمع ما بودند و در حال حاضر نیستند.

همیشه در مدتی که بعنوان هماهنگی و دستیاری تهیه کار می کردم، سعی کرده ام از نظرات و تجربیات  پیشکسوتان بهره بگیرم و در حال حاضر هم  سعی می کنم با همکاران و دوستان چه قدیمی ها و چه آنهایی که جدید هستند در خصوص تولید برنامه ها همکاری دوستانه ای داشته باشم و از نظرات و تجربیات آنان بخصوص کسانی که پیشکسوت رادیو هستند و به قول معروف خاک رادیو ورزش را خورده اند، تجربه کسب کنم.   

آرزوی توفیق و سلامتی روزافزون برای همه همکاران عزیز و مخاطبان فهیم رادیو ورزش دارم و امیدوارم روز به روز در کارهایشان موفق تر باشند و بتوانیم برنامه های بهتری به مخاطبان ارائه دهیم و رضایت شنوندگان  را بیشتر جلب کنیم.

کلام پایانی ؛

حرف های ما هنوز نا تمام،  تا نگاه می کنی وقت رفتن است،

باز هم همان حکایت همیشگی !

پیش از آنکه با خبر شوی

لحظه ی عزیمت تو ناگزیر می شود

آه ،  ای دریغ و حسرت همیشگی،  ناگهان چقدر زود دیر می شود.

 

                         محسن افضلی

                    تهیه کننده رادیو ورزش

                         زمستان 94

تهیه کننده برنامه های :

فرهنگ و ورزش

بازاریابی ورزشی

 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.