خبر

محرومیت 4 ساله فرنگی کار المپیکی کشور

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ صدرالدین کاظمی، کارشناس کشتی، در ارتباط با معضل فراگیری دوپینگ در کشتی ایران گفت: این مشکلی است که کشتی ما، به خصوص کشتی فرنگی با آن روبرو است. طی 3،4 سال گذشته تعدادی از مدال آوران فرنگی کار کشورمان به دلیل دوپینگ محروم شده اند. در آینده باز هم چنین مشکلاتی را شاهد خواهیم بود؛ زیرا نگاه ما به کشتی برخلاف شعارهایی که می دهیم نگاهی پهلوانانه نیست و نگاهی کاملاً نتیجه گیرانه است.

وی، در پاسخ به این پرسش که آیا مسئولان فدراسیون و سرمربی کشتی فرنگی با آگاهی از مثبت بودن دوپینگ کشتی گیر کشورمان، او را به المپیک اعزام کردند، اظهار داشت: خیر؛ اگر نسبت به این قضیه آگاهی داشتند، مرتکب خطای بزرگی شده بودند که یک کشتی گیر دوپینگی را در المپیک شرکت داده اند. پس از المپیک، نتیجه تست A کشتی گیر سنگین وزن کشور مثبت اعلام شد و فدراسیون برای اینکه مطمئن شود اشتباهی در کار نبوده تست دوم را انجام داد که ظاهراً آزمایش دوم هم مثبت اعلام شده است و اتحادیه جهانی کشتی، این کشتی گیر را به مدت 4 سال از حضور در مسابقات محروم کرده است.

  برنامه "صبح و ورزش"  کاری از گروه علوم ورزشی، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت ۷:۱۵ به مدت ۱۱۰ دقیقه پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار