خبر

مجاز شدن فعالیت بانوان موتورسوار

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ مرحله دوم مسابقات دو و میدانی قهرمانی باشگاه های کشور در بخش بانوان، روز جمعه 29 مرداد در تهران برگزار می شود.

افسانه باقری، سرپرست نائب رئیسی بانوان کاراته گفت: برای موفقیت در کاراته بانوان، باید از تمام پتانسیل موجود استفاده کنیم. کادر فنی تیم بانوان تغییر نمی کند.

بالاخره پس از پیگیریهای فدراسیون اتومبیلرانی و موتورسواری، وزارت ورزش و جوانان، مجوز فعالیت موتورسواری بانوان را در مسابقات داخلی ایران صادر کرد.

در گزارشی از کیانی، پروین کرملو، مدیر کل دفتر هماهنگی امور بانوان وزارت ورزش و جوانان، گفت: چندین سال است که برخی بانوان ما در رشته موتورسواری در حال فعالیت هستند؛ اما برای اینکه ورزشکاران را ساماندهی کنیم، یکی سری اقدامات، به خصوص در رابطه با پوشش آنها، انجام شد. پوشش بانوان موتورسوار را طراحی کردیم و مصوب شد که در داخل فضاهایی که مناسب بانوان باشد و به صورت قانونمند به این فعالیت بپردازند.   

وی، اضافه کرد: مدت زمان طولانی بود که این مسئله پیگیری می شد؛ اما با توجه به اینکه سال به سال، جامعه مخاطب این رشته رو به افزایش بود؛ این برنامه ریزی هم در حوزه معاونت ورزش بانوان انجام می شد.

روزبهانی، نائب رئیس بانوان اتومبیلرانی و موتورسواری هیئت استان تهران، از جزئیات همایش موتورسواری بانوان که روز گذشته برگزار شد، گفت: این همایش در پیست مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد و بانوان توانستند با سوار شدن بر موتورها و زدن حرکات نمایشی روی پیست، این ورزش را به صورت نمادین به مسئولین نشان دهند.

 برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.