کارشناسان

مازیار مهرانی

مازیار مهرانی
نام:
بیوگرافی:

متولد ١٢ تير ماه سال ١٣٤٨ كارشناس ارشد رشته تربيت بدني با گرايش مديريت ورزشي هستم . در زمان تحصيل درمقطع كارشناسي رشته تربيت بدني، دوره مربيگري را در رشته هاي فوتبال, شنا و بدمينتون گذرانده ام و بيش از بيست و یک سال به عنوان مربي در سطح مسابقات دانشگاهي فعاليت كرده و هشت عنوان قهرماني، نايب قهرماني و سومي را در سطح مسابقات استانی و سراسري كسب كرده ام .دو فرزند پسر دارم كه با علاقه در رشته هاي شنا واليبال و فوتبال فعاليت مي كنند .

سال ٦٩ فعاليت مطبوعاتي ام را با ماهنامه دانش و ورزش شروع كردم، سال ٧١ هم زمان با فعاليت روزانه كيهان ورزشي به اين نشريه قديمي رفتم و در گروه فوتبال در كنار بزرگان مطبوعات ورزشي كشور فعاليت كردم، در فروردين ٨١ افتخار همكاري با شبكه تخصصي راديو ورزش نصيبم شد تا به عنوان خدمتگزار و عضو كوچكي از اين شبكه در خدمت شنوندگان و مخاطبان عزيز آن باشم .

به اعتقاد من راديو ورزش همواره تلاش كرده بدون سوگيري فعاليت كرده و  ضمن نقد منصفانه  در راستاي اطلاع رساني نیز سرآمد باشد ، ضمن اینکه  با پوشش نسبي همه مولفه هاي ورزش كشور، رسالتش را به درستي انجام داده است و در طي اين سالها در برخي تصميم گيري ها و تصميم سازي هاي حوزه ورزش موثر بوده است از اين كه مردم خادمان خود را در اين شبكه اغلب از روي صداي شان مي شناسند و اظهار لطف مي كنند خوشحال و دل گرم مي شوم.

از جمله خاطرات جالب من طي اين سال ها مربوط به پخش يكي از برنامه هاي هميشه با ورزش در ايام محرم است ما در ان برنامه به دليل عدم حضور كارشناس مذهبي و نبود ارتباط تلفني در مضيقه بوديم و ناچار به ارايه برنامه با موضوع امر به معروف و نهي از منكر در ورزش شدیم بعد از اتمام برنامه اقايي از شيراز تماس گرفت و به تصور اين كه كارشناس امور مذهبي هستم مرا براي مراسم مذهبي شان به شيراز دعوت كرد! با توجه به گستردگي مطالب و محتواي موضوعات بايد با مطالعه و امادگي كافي در برنامه هميشه با ورزش حضور داشته باشم.

 در واقع بزرگترين ضعف يك كارشناس اين است كه تصور كند نيازي به آموزش و يادگيري ندارد، تصور مي كنم روزي كه غرور بر كار و تفكر ما چيره شود به بيراهه رفته ايم از زماني كه وارد اين حرفه شده ام همواره تلاش كرده ام از تجربيات و توصيه هاي پيشكسوتان و صاحب نظران براي بهبود كارم بهره بگيرم، علايق و مسايل شخصي را وارد فعاليت رسانه اي ام نكنم و شان و جايگاه رفيع رسانه ملي و شخصيت حرفه اي ام را  حفظ كنم ، هر چند که هستند معدود افرادی که ممکن است به اشتباه، از مطالب گفته شده در رسانه، تعبیر نادرستی داشته باشند که این هم البته اجتناب ناپذیر است .

به نظرم اگر شبکه رادیویی ورزش با ارائه برنامه ها و طرح های جدید بتواند زمینه ی ارتباط نزدیک تر و حضوری با مخاطبانش را در برنامه ها فراهم کند، ارتباطش با مخاطبانش قوی تر و درصد جذب مخاطبانش  نیز بیشتر می شود همچنين مايلم روزي این شبکه رادیویی بتواند، برنامه هایش را  از طریق زیر نویس در شبکه های مختلف تلویزیونی، اطلاع رسانی و تبلیغ کند.

از همه پیشکسوتان و بزرگان شبکه رادیویی ورزش از جمله مجید ندیری مدیر سابق شبکه و دکتر قاسمی که استاد راهنماي من هم در دانشگاه بوده اند و مرا مورد  راهنمايي و حمایت خودشان قرار داده اند  تشكر ميكنم، توصيه اي كه خود همواره به آن عمل كرده ام رعايت حرمت همكاران و به ويژه پيشكسوتان و بزرگترهاست.

امیدوارم امسال تیم فوتبال امید و تیم ملی فوتبال کشورمان به مسابقات جام جهانی و المپیک راه یابند  و دل مردم ورزش دوست کشورمان را شاد کنند.

 

 

مازیار مهرانی

کارشناس رادیو ورزش

پاییز 94

  

 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.