خبر

لیگ کشتی فرصتی برای جذب جوانان

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، عزیزالله اطاعتی کارشناس کشتی درباره لیگ کشتی گفت: برای برگزاری لیگ نیازمند منابع مالی، برنامه مدون و ایجاد جاذبه هستیم. منابع مالی وجود دارد اما برنامه مدونی وجود ندارد تا کشتی گیران، تماشاچیان و حامیان مالی جذب این رشته شوند.

وی افزود جذابیت لیگ در رفت و برگشت برگزار شدن آن است. مردم دوست دارند قهرمانان شهر خود را از نزدیک ببینند و تشویق کنند. هم جوانان استان ها جذب کشتی می شوند و هم حامیان مالی تمایل پیدا می کنند برای کشتی استان خود سرمایه گذاری کنند.

اطاعتی ادامه داد در سال های گذشته سالن های کشتی برای دیدن مسابقات لیگ کاملا پر می شد اما امروز چه بر سر کشتی آمده است که سالن ها خالی می ماند؟ اگر به درستی برنامه ریزی کنیم می توانیم در خلال اردوهای تیم ملی کشتی و مسابقات بین المللی لیگ را نیز برگزار کنیم.

عباس ترابیان مسئول کمیته توسعه فوتسال تصریح کرد لیگ بستری برای پرورش بازیکنان ملی است. بازیکنانی که در تیم ملی هنرنمایی می کنند حاصل دست رنج مربیان لیگ هستند. کشور ما بسیار زودتر از ژاپن لیگ فوتسال را آغاز کرد. به همین دلیل در اولین دوره مسابقات آسیایی در سال 1999 توانستیم تیم ها را به راحتی شکست دهیم.

ترابیان اظهار داشت برای برگزاری هر چه بهتر لیگ ابتدا باشگاه ها که لیگ را تشکیل می دهند باید ویژگی هایی را که مدنظر فیفا و ای اف سی است را داشته باشند و دارای نظام و تشکیلات باشند. به علاوه این که در اساس نامه سازمان اداره کننده لیگ فوتسال باید شرح وظایف به درستی مطرح شده باشد.

همیشه با ورزش هر شب به جز جمعه ها ساعت 18:30 با اجرای خسرو والی زاده و کارشناسی علی رغبتی تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار