خبر

لغو مجمع انتخاباتی فدراسیون ژیمناستیک

بازگشت

.
به گزارش رادیو ورزش؛ بنا به اعلام سرپرست ژیمناستیک انتخابات فدراسیون ژیمناستیک به تعویق افتاد. حدود ۱۰ روز پیش کمیته ملی المپیک طی نامه ای به فدراسیون ها اعلام می کند که دولت حق دخالت در انتخابات آنها را ندارد. به گفته خبرگزاری فارس به دنبال نامه کمیته بین المللی المپیک به ایران و همینطور صحبت هایی که در خصوص دخالت دولت در امور فدراسیون ها مطرح بود؛ شایعاتی مبنی بر ارسال نامه کیومرث هاشمی به فدراسیون ها و وزارت ورزش عنوان شد با این مضمون که فدراسیون ها انتخابات خود را تا اصلاح اساسنامه انجام ندهند. اما وزارت ورزش اعلام کرد که انتخابات در تاریخ مقرر انجام شود.
علی آبادی یکی از کاندیداهای ریاست ژیمناستیک پیرامون لغو انتخابات فدراسیون فاش کرد: چوب این اقدام غیرکارشناسانه را قطعا ژیمناستیک ایران خواهد خورد و فدراسیون ژیمناستیک با وجود سرپرست فقط می تواند امور مقطعی را پیش ببرد و قادر به انجام تحول و حرکت های زیرساختی نیست. زیرا کارهای ریشه ای و بنیادی فقط به دست رئیس و تیمی که برای حداقل چهار سال برنامه ریزی می کنند؛ انجام می گیرد.
رسالت اسبقیان به عنوان سرپرست انجام امور جاری فدراسیون و ایجاد شرایط برای برگزاری مجمع عادلانه است و مرجع بالادست اسبقیان کمیته ملی المپیک نیست بلکه وزارت ورزش و جوانان و مجمع فدراسیون ژیمناستیک است.
علی آبادی تاکید کرد: اگر بخواهیم به نامه کمیته ملی المپیک استناد کنیم. انتخابات فدراسیون جودو هم که ۴ مهر برگزار شد زیر سوال می رود. ضمن اینکه تدوین اساسنامه ای که باید به تصویب فدراسیون جهانی و هیئت وزیران کشور برسد، نیازمند حداقل یکسال و نیم زمان است.
وی برگزاری سالم انتخابات را وظیفه وزیر ورزش و معاونت ورزش قهرمانی ذکر کرد.
محمد کاظمی یکی دیگر از کاندیداهای ریاست فدراسیون ژیمناستیک از دیدگاه یک کارشناس رسمی دادگستری در حوزه ورزش اظهار کرد: اول اینکه دعوت نامه ای که برای حضور کاندیداها در مجمع انتخاباتی ۱۲ مهر فرستاده شده با امضای اسدی، دبیر مجمع و کارمند وزارت ورزش و جوانان است و اصول حقوقی حکم می کند هر ارگانی که افرادی را به مجمع دعوت می کند حق لغو مجمع را دارد. دوم اینکه عدم قبول اساسنامه منافاتی با برگزاری انتخابات ندارد.
برنامه زنده جهان ژیمناستیک، کاری از گروه مسابقات ورزشی با اجرای یاور امیدی هر دو هفته یکبار ساعت 15:05 روزهای شنبه تقدیم به علاقه مندان این رشته می شود.

لینک خبر در مطبوعات

 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار