خبر

لزوم به کارگیری شیوه های نوین در توسعه رشته های پایه

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، مهدی هاشمی رییس فدراسیون تیراندازی درباره وضعیت این رشته گفت: از تاسیس فدراسیون تیراندازی 70 سال می گذرد. 306 مدال آسیایی و جهانی در تیراندازی توزیع می شود، تا 6 سال پیش تنها چند مدال برنز مسابقات آسیایی سهم ایران بود. جایگاه امروز ما در رنکینگ جهانی اتفاق ارزشمندی است. با برنامه ای که پیش بینی شده است تا سال های آینده 6 تا 8 مدال در آسیا کسب خواهیم کرد. سال گذشته فدراسیون تیراندازی بهترین فدراسیون جهان از نظر رشد و توسعه شناخته شد. خوش بختانه نگاه وزیر جدید به ورزش نگاهی برنامه ای است.

وی اضافه کرد: 65 تا 70 درصد از مدال های المپیک به 8 رشته ورزشی تعلق می گیرد از جمله تکواندو، تیراندازی، دوچرخه سواری، وزنه برداری، کشتی، ژیمناستیک، ورزش های آبی و دو و میدانی. ما نیز در این 8 رشته ظرفیت خوبی داریم. اما به دلیل آن که در برخی رشته ها برای حضور بانوان محدودیت هایی وجود دارد نمی توانیم از حضور 50 درصدی بانوان نیز بهره ببریم.

مصطفی هاشمی طبا رییس وقت سازمان تربیت بدنی اظهار داشت: اگر ورزش ما توسعه یافته بود، بدین معنا که از مدارس آغاز می شد، استعدادها فرصت شکوفایی می یافتند. برای رشد و توسعه در رشته های پایه باید برای هر رشته شاخص هایی تعریف کرد و بر اساس آن به دنبال استعداد گشت.

وی ادامه داد: امروز به دلیل نبود بودجه و به طبع آن فراهم نشدن امکانات باید کج دار مریز گذراند تا دید در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. باید بگویم تا کنون در توسعه رشته های پایه موفق نبوده ایم. لازم است برای توسعه این رشته ها راه و شیوه ای پیدا کنیم.

همیشه با ورزش از شنبه تا چهارشنبه با اجرای خسرو والی زاده تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار