خبر

قهرمان شنای جهان از فینال جا ماند!

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ محسن سمیع زاده، دبیرکل فدراسیون شنا، درخصوص مسابقات قهرمانی جهان گفت: روز دوم مسابقات مسافت کوتاه قهرمانی جهان در کانادا در حال برگزاری است. اتفاقات بسیار جالبی در این دور از مسابقات رخ داد؛ وندربرگ که رکوردار 100 متر قورباغه دنیا بود، به عنوان نفر نهم به فینال مسابقات راه پیدا نکرد. روز نخست مسابقات امیرعباس امرالهی، شناگر 17 سال کشورمان موفق شد در مواد 200 قورباغه و 400 متر آزاد رکورد جدیدی را برای ایران به ارمغان بیاورد؛ روز دوم این ورزشکار در 100 متر پروانه  توانست رکورد 56 ثانیه را از خود به جای بگذارد؛ رکورد ملی در این ماده جابه جا نشده است.  تا ساعاتی دیگردر مسابقات 50 متر آزاد آرشام میرزایی و در 200 متر قورباغه آریا نسیمی شاد با حریفان به رقابت خواهد پرداخت.

وی، تصریح کرد: شاید برای افراد این سوال پیش بیاید که چرا ما در رشته شنا نمی توانیم با حریفان جهانی رقابت داشته باشیم؛ باید بپذیریم در زمینه شنا در سطح کشور بسیار عقب تر حرکت می کنیم. کشور ژاپن حدود 50 هزار شناگر پسر و 70 هزار شناگر دختر در اختیار دارد؛ همچنین در این کشور بیش از چهار هزار و پانصد کلوپ در این زمینه در حال فعالیت هستند؛ اگر یک نگاه اجمالی نسبت به این موضوع داشته باشیم، در می یابیم که وضعیت شنای کشور علی رغم وجود استعدادهای بسیار درخشان با مشکل مواجه است. استخرهای شنا باید در اختیار هیأت ها یا باشگاه های تخصصی شنا باشند تا بتوانیم با حریفان از نزدیک رقابت کنیم.

برنامه "صبح و ورزش"  کاری از گروه علوم ورزشی، با اجرای ارمنده، جنگ صبحگاهی نشاط انگیزی است که با پیگیری رویدادهای ورزشی و ارتباط با مسئولین ورزش، مخاطبین و شنوندگان همه روزه به جز جمعه ها ساعت ۷:۱۵ به مدت ۱۱۰ دقیقه پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار