خبر

عملکرد کشتی آزاد در سال المپیکی

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ علی اکبر دودانگه، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد، گفت: ما یک ماه پس از مسابقات جهانی تمرینات را شروع کردیم، زیرا در سال المپیکی به سر می بریم. انشالله بتوانیم، به نتیجه ای که سه سال است در پی آن هستیم، دست پیدا کنیم.
وی، در پاسخ به این پرسش که بین وظایف مربی و سرمربی در قبال تیم ملی چه تفاوتی وجود دارد، عنوان کرد: مسئولیت های جداگانه ای برای مربی و سرمربی وجود دارد. سرمربی، رکن اول جوابگویی برای تیمش است؛ چه در تمرینات و چه در نتیجه، او باید پاسخگو باشد. هماهنگ کردن، تعویض برنامه ها و هماهنگ بودن با مربیان دیگر، از نکاتی است که سرمربی باید روی آنها نظارت داشته باشد. خداروشکر ما رابطه مناسبی با بازیکنان، برقرار کرده ایم.
سعید میرزا شفیع، کارشناس کشتی، بیان کرد: کسی که سرمربی می شود، در واقع مرد اول فنی است؛ اما سوای آن، باید ضمن مسائل فنی، از جنبه های دیگر (روحی، روانی، روابط، هماهنگ کردن مربیان و...) بتواند تیم را جمع کند؛ بنابراین کار مربی یک بعدی نیست.
وی، در ادامه افزود: ما در طی بیست و هشت دوره گذشته، بیست و پنج مرتبه قهرمان آسیا شدیم، دو بار، دوم و یک مرتبه هم سوم شدیم؛ که این مقام ها، با توجه به توانمندی و شایستگی کشتی گیران ما در قاره کهن، یک چیز بدیهی است.
امسال، شاید از نادر دفعاتی باشد که، در یک سال دو بار قهرمانی آسیا برگزار می شود. در ابتدای سال نود و چهار، بیست و هشتمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا کشتی، در دوهه قطر برگزار شد که تیم ایران، با چهار مدال طلا، دو نقره و یک برنز به مقام قهرمانی رسید. به دلیل در پیش بودن المپیک، کنفدراسیون آسیا، این سری، زودتر مسابقات قهرمانی آسیا را برگزار کرد که از نظر سال هجری شمسی، دوباردر کشورمان این مسابقات برگزار می شود.
دودانگه، در پاسخ به این سوال که، در سال المپیک، هدف تیمی که شما به کمک دیگر مسئولین چیدید، برای قهرمانی آسیا یا میدان دادن به نفرات دوم، بوده است، تشریح کرد: ما به هر مسابقه ای که وارد می شویم، مطمئناً در ابتدا، برای حفظ عنوان قهرمانی، علی الخصوص قهرمانی آسیا، قدم بر می داریم؛ دوماً، برای حفظ ارزشهای جام تختی، کشتی گیرانی که برای مسابقات قهرمانی آسیا و جام جهانی اعزام می شوند، از جام تختی است.
وی، در ارتباط با برنامه ریزی فنی تیم ملی، گفت: ما بلافاصله پس از مسابقات جهانی لاس وگاس، اردوهای تیم ملی را شروع کردیم؛ یک سری مشکلات تکنیکی و تاکتیتکی درمسابقات جهانی داشتیم که این اردوها را برای رفع آن نواقص برگزار کردیم.
رسول نظری، عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اصفهان، در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی، محور بسیاری از تصمیم گیری ها، قانون گذاری ها و برنامه ریزی های کلان کشور را به عهده دارد. چشم اندازی که برای مجلس آینده در نظر گرفتند، یک مجلس تخصص محوری است که در حوزه های مختلف، به آن تخصص ها نیاز است. تصمیم بر این است که افرادی دارای  صلاحیت های مختلف در مجلس آینده ورود پیدا کنند.
برنامه زنده پنجره ای رو به شب، کاری ازگروه مسابقات ورزشی با میان برنامه های متنوع و نیز گزارش های ورزشی و تحلیل و گفتگو در مورد اخبار ورزشی ایران و جهان، هر شب از ساعت 22 به مدت 4 ساعت تقدیم به شنوندگان رادیو ورزش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار