خبر

عملکرد ضعیف دانشگاه ها در حوزه ورزش

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، محمد رضا دهخدا رییس فدراسیون ورزش های دانشگاهی درخصوص مشکلات این فدراسیون گفت: خروجی  ورزش های دانشگاهی برای ما غیرقابل استفاده است. به همین دلیل در ترکیب تیم های دانشگاهی اغلب از قهرمانان ملی استفاده می کنیم. البته دانشجویان همیشه ما را برای این کار سرزنش می کنند و می گویند ما هم جز تیم هستیم اما تخصص آن ها در حد تیم نیست.

وی افزود: اگر می خواهیم در بخش ورزش های دانشگاهی پیشرفت کنیم و مهارت ورزشکاران را ارتقا دهیم باید به فوق برنامه های ورزشی توجه کنیم. بسیاری از دانشگاه ها به دلیل نبود امکانات، نبود نیروی متخصص و یا کمبود بودجه هیچ فوق برنامه ورزشی را اجرا نمی کنند و حتی مجبورند برای تامین هزینه ها اماکن ورزشی دانشگاه را اجاره دهند.

حمید قاسمی ریاست شبکه رادیویی ورزش در آستانه روز دانشجو به عنوان فردی دانشگاهی روی خط تلفن برنامه حاضر شد و ضمن تشکر ازعوامل برنامه همیشه با ورزش از این برنامه به عنوان یکی از کلیدی ترین برنامه های رادیو ورزش یاد کرد و دلیل پخش نشدن این برنامه را در بعضی از شب ها این گونه توضیح داد:  بعضی مواقع به دلیل گزارش زنده رویدادهای ورزشی و برای جلب نظر طیف گسترده ای از مخاطبان و همزمانی با این برنامه ، همیشه با ورزش پخش نمی شود.

محمد پوركياني مديرکل تربيت بدنی سازمان امور دانشجويان  تصریح کرد: ورزش دانشگاه ها در سه حوزه قابل بررسی است. حوزه اول بررسی دو واحد تربیت بدنی عمومی است که باالاجبار در دروس دانشجویان گنجانده شده است و باید دید شکل و محتوای این دو دواحد چه مقدار کارشناسی شده است.

حوزه دوم قهرمای است که شامل تعداد کمی از دانشجویان می شود و بخش سوم ورزش همگانی است که نباید مغفول بماند.

همیشه با ورزش از شنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30 با اجرای شهاب قاسمی به روی آنتن می رود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.