خبر

ظرفیت های ورزش در جذب سرمایه جهانی و ملی گردشگری

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ امروزه صنعت گردشگری از منابع مهم درآمد در دنیاست و به سبب تبادلات فرهنگی که بین کشورها صورت می گیرد؛ از اهمیت بالایی برخوردار است و به عنوان گسترده ترین صنعت خدماتی جهان جایگاه ویژه ای دارد. بنابراین بسیاری از کشورها در رقابتی نزدیک و فشرده در پی افزایش بیش از پیش منافع خود از این فعالیت بین المللی هستند. صنعت گردشگری شامل شاخه های متعددی می شود. ۲۵ درصد این صنعت به گردشگری ورزشی اختصاص دارد که بالاترین و سریعترین میزان رشد را در میان انواع متفاوت گردشگری داراست.

گردشگری ورزشی به مسافرت هایی گفته می شود که به منظور فعالیت های ورزشی در دنیا صورت می گیرد. گردشگران ورزشی به ۴ علت متفاوت سفر می کنند. این افراد یا برای مشارکت، ورزش یا انجام مسابقات ورزشی مسافرت می کنند یا قصد حمایت از ورزشکاران تیم های مختلف ورزشی و تماشای مسابقات را دارند برخی از افراد برای استفاده از مزایا و امکانات پزشکی ورزشی یک کشور به سفر میروند و گروهی هم البته برای مشاهده آثار ورزشی از جمله موزه ها، ورزشگاه ها، نمایشگاه ها، همایش ها و دیگر مسائل مربوط به ورزش بار سفر می بندند.

رویدادهای بزرگ بین المللی نظیر جام جهانی، المپیک های تابستانی و زمستانی، لیگ قهرمانان اروپا در رشته فوتبال و دیگر رویدادهای بین المللی، تماشاگران و علاقمندان زیادی را از سراسر دنیا به سمت و سوی خود جذب کرده و سبب رونق در حوزه ورزش شده است. بنابراین می توان گفت صنعت گردشگری ورزشی از صنایع پربازده و پر مخاطب در دهه های اخیر بوده است.

جباریان، نائب رئیس انجمن گردشگری ورزشی در مورد اهداف این انجمن اظهار کرد: انجمن گردشگری ورزشی در سال ۱۳۸۴ تحت پوشش فدراسیون ورزش های همگانی تشکیل شد و در ۳۱ استان کمیته هایی تحت عنوان کمیته های گردشگری ورزشی زیر نظر هیأت  های استانی ورزشهای همگانی آغاز به کار کردند

 اهداف این انجمن برگزاری برنامه های آموزشی در جهت گسترش و توسعه گردشگری ورزشی است. در این راستا راهنماهای گردشگری ورزشی با گذراندن دوره های آموزشی زیرنظر انجمن گردشگری ورزشی برای برگزاری اردوها و ترغیب مردم به تحرک و نشاط تربیت می گردند و به این افراد گواهینامه معتبر داده می شود.

وی افزود: روز ۱۶ مهر به عنوان روز ملی گردشگری ورزشی تعیین شده و در تمامی استان ها اردوها و جشنواره های ورزشی برگزار خواهد شد.

برنامه زنده فرهنگ و ورزش کاری از گروه تفریحات ورزشی با اجرای خسرو والیزاده و در جهت اعتلای فرهنگ ورزش  روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۱:۳۵ تا ۱۳ از رادیو ورزش پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار