خبر

ضعف فرهنگ عمومی در تنظیم قراردادهای ورزشی

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، صادق رییسی کیا مدیر ورزشی در خصوص انواع قراردادها در ورزش گفت: دو نوع قرارداد داریم یکی قرارداد میان باشگاه و عوامل ورزشی اعم از داوران، مربیان و ورزشکاران و دوم قراردادهایی با شفافیت مالی. قرارداداهای ورزشی مانند تمام قراردادهای دیگر تابع دو اصل است. اول آن که بر طبق قانون باشد و دوم این که اراده طرفین در آن لحاظ شود البته تا جایی که به اصل قانون ضربه نزد. در نگارش قرارداد باید توجه داشت که متن آن جامع و کامل باشد تا ابهامی وجود نداشته باشد. متاسفانه فرهنگ عمومی در تنظیم قراردادها ضعیف است این ضعف به قراردادهای ورزشی نیز منتقل شده است.

مدیر ورزشی ادامه داد ازآن جا که ورزش تابع همه چیز است، قراردادها نیز تابع ایرادات فرهنگی و تاریخی و در برخی موارد نابه هنجاری هاست. بازیکنان در روند چند ساله اخیر متوجه شده اند که باشگاه ها نمی توانند پول آن ها را کمال بپردازند به همین دلیل موقع بستن قرارداد شرط و شروط می گذارند.

 محمدعلی فلاحتی نژاد کارشناس وزنه برداری درباره حذف تیم ملی وزنه برداری روسیه از المپیک و و افزایش شانس تیم ملی وزنه برداری ایران تصریح کرد با توجه به حذف کامل تیم ملی وزنه برداری روسیه از رقابت های المپیک، شانس قهرمانان کشورمان برای کسب مدال بیشتر می شود. البته جامعه وزنه برداری هنوز از شنیدن این خبر در شوک است.

 کارشناس وزنه برداری ادامه داد ما در اوزان سبک شانسی برای کسب مدال نداریم. زیرا در این بخش سرمایه گذاری خاصی نکرده ایم که حالا بخواهیم برداشت کنیم.

همیشه با ورزش شنبه تا پنج شنبه از ساعت 18:30 با اجرای شهاب قاسمی و کارشناسی علی رغبتی به بررسی موضوعات ورزشی می پردازد.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.