خبر

ضرورت سرمایه گذاری در رشته های ورزشی پایه

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، محسن رضوانی رییس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو درباره عملکرد تیم های ملی شنا، شیرجه و واترپلو در مسابقات آسیایی گفت: تیم واترپلو به وقت ایران امروز صبح با چین مسابقه داد و در جایگاه چهارم آسیا ایستاد. تیم ملی واترپلو ساختار بسیار جوانی دارد که حتی می تواند تا 10 سال ساختار خود را حفظ کند. با اردوها و تمرینات مستمر مطمئن باشید واترپلوی ایران در فینال بازی های آسیایی اندونزی حضور خواهد داشت. درجلسه شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان بنده به مسئولان قول دادم تیم ملی واترپلو در میان 4 تیم برتر آسیا قرار خواهد گرفت که همین اتفاق نیز افتاد. تیم شیرجه نیز در صورت تامین تجهیزات، موفق تر ظاهر خواهد شد.

وی افزود برای آن که حرکت خوبی در رشته های پایه شود باید باشگاه های فوتبال ملزم شوند بخشی از سرمایه خود را در بخش رشته های پایه و پرمدال صرف کنند.

صادق داداشی دبیر سابق فدراسیون دو و میدانی تصریح کرد در گذشته  کمیته ورزش های پایه تشکیل شده بود اما تزریق مالی و حمایت ها از آن کم بود. خوب است که طرح آمایش در فدراسیون های ورزشی نیز انجام شود و دید کدام فدراسیون ها منشا خیر بیشتری هستند. اگر هدف مدال گیری در المپیک است باید به ورزش های پایه توجه کرد با سرمایه گذاری بیشتر در این طیف رشته ها می توان به مدال های بیشتری دست یافت.

داداشی اضافه کرد لازم است در این راه نگاه خود را تغییر دهیم. زمانی که بنده در فدراسیون دو و میدانی بودم صدا و سیما بدترین زمان ها را به پخش مسابقات اختصاص می داد.

وی اظهار داشت در گذشته ورزشکاران از آموزش و پرورش به ورزش حرفه ای وارد می شدند اما امروزه آموزش و پرورش از فدراسیون ها ورزشکار می خواهد که فاجعه است. البته آموزش و پرورش هم تقصیری ندارد در کشور چیزی به نام باشگاه وجود ندارد.

همیشه با ورزش از شنبه تا چهارشنبه با اجرای شهاب قاسمی تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار