خبر

شعبانی بهار: دکتر گودرزی تمایلی به ادامه کار نداشت

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ محمود گودرزی که از 26 آبان سال 1392 به عنوان وزیر ورزش و جوانان از مجلس شورای اسلامی رأی اعتماد گرفته بود، با کمتر از 3 سال وزارت، امروز استعفاء خود را به ریاست جمهور اعلام کرد.

دکتر شعبانی بهار در خصوص استعفاء وزیر ورزش گفت: قبلاً هم دکتر گودرزی اعلام کرده بود که تمایلی به ادامه کار در این پست را ندارد. ما هم این خبر را ساعت 3 به بعد شنیدیم. دکتر گودرزی خود در ریاست جمهوری حضور پیدا کرد و پس از بازگشت در وزارت خانه جلسه ای را با معاونین تشکیل داد و این مسئله را مطرح کرد که استعفای خود را رسماً و مکتوب به دولت داده است. اینکه دولت و ریاست جمهوری چه زمانی با استعفای وی موافقت کند مشخص نیست.

معاون توسعه ورزش همگانی، در ارتباط با فعالیت هایی که امروزه در زمینه ورزش همگانی صورت می گیرد، عنوان کرد: همه ساله 26 مهر ماه لغایت 2 آبان ماه به عنوان هفته تربیت بدنی نامگذاری شده که شعار این هفته سلامت، افتخار و معنویت با ورزش است. برای هر روز از هفته تربیت بدنی عناوینی اختصاص داده ایم؛ دوشنبه 26 مهر ماه "ورزش همگانی و توسعه پایدار"؛ سه شنبه 27 مهر "ورزش، نشاط و پویایی در مدرسه، دانشگاه و حوزه"؛ چهارشنبه 28 مهر "ورزش قهرمانان، جانبازان و معلولان، غرور ملی"؛ پنج شنبه 29 مهر "ورزش کارکنان و کارمندان نیروهای مسلح و ایثارگران"؛ جمعه 30 مهر "ورزش همگانی و شهروندی"؛ شنبه 1 آبان "ورزش سلامت اجتماعی و عاری از دخانیات"؛ یکشنبه 2 آبان "ورزش روستاییان، عشایر و اقوام" نامگذاری شده است. اگر به عناوین تعیین شده برای ایام هفته تربیت بدنی دقت شود، متوجه خواهیم شد که در این نامگذاری سعی شده اقشار مختلفی که به نوعی می توانند در توسعه و تعمیم ورزش دخالت داشته باشند، در نظر گرفته شوند.

وی، در پاسخ به این سوال که چند درصد مردم، حداقل 3 جلسه در هفته به فعالیت ورزشی می پردازند، بیان کرد: این یک سوال همیشگی است؛ بنده هم به عنوان یک مسئول دوست دارم بدانم چند درصد از مردم به طور واقعی در برنامه های ورزشی شرکت می کنند؛ دلیلش هم این است که اگر این اطلاعات باشد، بنده و سایر مسئولینی که وظیفه تصمیم گیری برای ورزش مملکت را داریم، می توانیم برنامه ریزی دقیق تر و جامع تری داشته باشیم. ما هم در این تدارک بودیم که بخشی از این سوال را پاسخ دهیم و این از وظایف دولت است. با توجه به اینکه دولت یازدهم از سال 92 مستقر شده است، ما روی اطلاعات ورزشی تا سال 92 تحقیق پیمایشی انجام دادیم که نتایج بدست آمده نشان داد از 9/5% تا 13% مردم به فعالیت های ورزشی می پرداختند که به طور میانگین می توان گفت 10% مردم ورزش را جزئی از برنامه های هفتگی خود قرار داده بودند

معاون توسعه ورزش همگانی، تصریح کرد: ما در شورای ورزش همگانی اعلام کردیم که آیا می توانید همکاری کنید و با کمک همدیگر حداقل آماری را برای ورزش همگانی کسب کنیم که همه وزارتخانه ها و دستگاه ها اعلام آمادگی کردند اگر شما فرمی را تهیه و ارسال کنید ما هم می توانیم آماری را جمع آوری کنیم.؛ بر همین اساس ما فرمهایی را با مسئولیت دبیر شورای ورزش همگانی استان و استاندار به ارگان های مختلف ارسال کردیم که فرمها پس از پرشدن، توسط ادارات کل استانها به معاونت ما تحویل داده شد؛ ما در جمع بندی اطلاعات بدست آمده به این نتیجه رسیدیم که حدود 9/20% مردم به فعالیت ورزشی می پردازند

وی، تأکید کرد: آن چیزی که در اشاعه ورزش در جامعه نقش آفرین می کند، آگاهی و اعتقاد مردم نسبت به اثرات و ثمرات فعالیت های ورزشی است؛ یکی از مشکلاتی که ما داریم این است که اعتقاد و باور افراد جامعه هنوز به یقین تبدیل نشده است.

برنامه همیشه با ورزش، با اجرای والیزاده، هر شب ساعت 18:30 از گروه مسابقات ورزشی شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار