خبر

شرایط نامطلوب المپین های دو و میدانی

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، محمدرضا یزدانی خرم رییس سابق فدراسیون والیبال درباره پشتوانه سازی تیم ملی والیبال گفت: نه تنها در والیبال بلکه در همه رشته های ورزشی به نوجوانان اهمیت داده نمی شود. در حالی که خمیر مایه قهرمانی تیم ملی نوجوانان هستند. در این رده باید گزینش و استعدادیابی صورت بگیرد. هزینه کردن در این رده ها باید هدفمند باشد و هدف المپیک است. بعد ها می توانیم با سرمایه گذاری بر روی نوجوانان از ورزش بهره برداری کنیم.

رییس سابق فدراسیون والیبال ادامه داد عادت کرده ایم با یک تیم ثابت در همه مسابقات شرکت کنیم. قهرمانان را فرسوده می کنیم. بازیکنان ملی پوش والیبال در عرض 20 روز در زمین و هوا بسر بردند و بین کشورهای مختلف در رفت و آمد بودند به همین دلیل نتوانستند در لیگ جهان نتیجه بگیرند.

تیمور قیاسی پیشکسوت دو و میدانی در خصوص وضعیت المپین های دو و میدانی تصریح کرد در درجه اول هدف ما در فدراسیون کسب سهمیه بود که توانستیم همانند المپیک لندن 10 سهمیه را بدست بیاوریم. البته این سهمیه ها با المپیک لندن فرق کرده است. 4 سال پیش احسان حدادی در اوج آمادگی بود اما اکنون خبرهای خوبی از او نمی رسد و او نتوانسته است در شرایط ایده آل قرار بگیرد. لیلا رجبی نیز همسرش را به عنوان مربی اختصاصی اش معرفی کرده تا از مزایای مختلف آن بهره مند شوند. این یعنی بازیکن سالاری. تفتیان نیز با فشار زیاد توانست کسب سهمیه کند. تنها انتظاری که از این ورزشکاران می رود این است که بتوانند رکوردهای خود را در المپیک بزنند که البته این اتفاق هم نمی افتد. شاید ملی پوشان باید تعصب  بیشتری داشته باشند.

مجید کیهانی رییس فدراسیون دو و میدانی در خصوص هدف گذاری فدراسیون دو و میدانی در مسابقات المپیک خاطر نشان کرد 4 سال پیش نیز 10 سهمیه در دو و میدانی کسب کردیم با این تفاوت که در لندن  8 سهمیه B و 2سهمیه A به دست اوردیم اما برای المیپک ریو هر ده سهمیه A محسوب می شود. هدف گذاری ما کسب نتایج کیفی در خور توجه است. اگر بتوانیم نتایجی خوبی کسب کنیم باعث خوشحالی خانواده دو ومیدانی می شود.

رییس فدراسیون دو و میدانی افزود با این که به ورزشکارانمان اطمینان داریم اما بدون تست دوپینگ آنان را به المپیک نمی فرستیم. شرایط برای المپیک سخت گیرانه است.

همیشه با ورزش از شنبه تا چهارشنبه ساعت 18:30 با اجرای شهاب قاسمی و کارشناسی مازیار مهرانی به بررسی آخرین وضعیت ورزش کشور می پردازد.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار