خبر

شرایط لغو مسابقات فوتبال در هوای آلوده

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش، دکتر هراتیان، رئیس مرکز پزشکی فیفا در ایران، در گفتگو با شبکه سوم سیما، در ارتباط با لغو مسابقات فوتبال در هوای آلوده گفت: ما از سال گذشته به صورت جدی مسئله برگزاری مسابقات فوتبال را پیگیری می کردیم و موفق شدیم در کنفدراسیون فوتبال آسیا و در بخش کمیته پزشکی زیرگروهی را تشکیل دهیم که ایران، ژاپن، مالزی و چین که مشکل آلودگی هوا در فوتبال را داشتند، از اعضای آن بودند. مشکل عمده ای که ما داشتیم این بود که تا به اکنون هیچ تحقیقی در زمینه فوتبال انجام نشده بود و ما بدون تحقیق علمی نمی توانستیم پروتکل بنویسیم؛ با این وجود بر اساس شاخص آلودگی هوا، در صورتیکه "پی اس آی" بالای 200 باشد، تمام مسابقات فوتبال حرفه ای لغو خواهد شد؛ همچنین برای شاخص آلودگی هوای ناسالم، تمهیدات ویژه ای را برای هواداران و بازیکنان درنظر گرفته ایم.

وی در پاسخ به این سوال که مرجع رسیدگی کننده و ناظر بر حسن اجرای مسابقات فوتبال در هوای آلوده چه کسی است، اظهار داشت: داده ها را ما هم از کمیته اضطرار آلودگی هوا و شاخصی که در ایستگاه های مختلف است، دریافت و بر اساس آن برنامه ریزی می کنیم. آلودگی هوا بحثی نیست که کمیته پزشکی فوتبال بتواند به تنهایی در آن ورود کند؛ ما هم از داده های وزارت بهداشت و هم کمیته اضطرار آلودگی هوا و اطلاعات بین المللی که از طریق فیفا در اختیار ما قرار گرفته شده، استفاده می کنیم.

  برنامه "یک نفس تازه" کاری از گروه فرهنگ و تفریحات، هر روز صبح ازساعت 06:00 تا 06:55 به مدت 55 دقیقه از رادیو ورزش پخش می شود.

 

mailلینک این خبر در ایسنا

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار