خبر

شرایط حاکم بر مشارکت ورزشی معلولان

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ خسروی وفا، رئیس فدراسیون جانبازان و معلولان در مورد روند پیشرفت ورزش معلولان تصریح کرد: ورزش جانبازان و معلولان با شناخت جامعه و کمک وزارت ورزش و جوانان، ادارات کل تربیت بدنی و رسانه ها نمره قبولی را گرفته است. در گذشته حمایت اصلی از فدراسیون ما توسط سازمان تربیت بدنی صورت می گرفت ولی هم اکنون مجلس از مالیات نخ سیگار بودجه ای برای مناسب سازی زیرساختهای ورزش معلولین لحاظ کرده است. همچنین با ابلاغیه شورای فرهنگ عمومی کشور به سازمان ها و ارگان های دولتی از جمله شهرداری ها این مشارکت عمومی شده؛ بنابراین مشکلات مالی نسبت به دو دهه قبل تخفیف پیدا کرده است.

خسروی وفا، اشاره کرد: با توجه به برگزاری رقابت های آسیایی جوانان در سال آینده و بمنظور پشتوانه سازی برای تیم ملی، هیئت های استانی محوریت کار خود را در جذب استعدادهای جوان و تازه نفس گذاشته اند.

سید جلال عسگری، معاون ورزش آقایان سازمان ورزش شهرداری تهران پیرامون فعالیت های این سازمان در فراهم کردن آسایش ورزش معلولان بیان کرد: سازمان ورزش شهرداری تهران در سالهای اخیر جهت توسعه ورزش جانبازان و معلولین کارهای موثری را انجام داده است. امسال با برنامه ریزی های انجام شده توسط این سازمان ۱۵ مسابقه ویژه معلولان نظیر بوچیا، تیراندازی، دوومیدانی، تیروکمان، والیبال نشسته، بسکتبال با ویلچر و همچنین مسابقات ویژه ناشنوایان و کودکان سندروم داون به صورت المپیادی در مناطق ۲۲ گانه تهران برگزار شد.

وی در مورد اماکن و تجهیزات ورزشی ویژه معلولان در سطح تهران گفت: مجموعه های ورزشی قمر بنی هاشم، ایثارگران، حضرت ابوالفضل و کمپ ویژه نابینایان برای این عزیزان در نظر گرفته شده است. از نظر مبلمان شهری نیز بسترسازی های لازم در بوستان لاله، نهج البلاغه و سهند پیش بینی شده است.

برنامه زنده فرهنگ و ورزش کاری از گروه تفریحات ورزشی با اجرای محمد درخشنده در جهت اعتلای فرهنگ ورزش  روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت۱۱:۳۵ تا ۱۳، از رادیو ورزش پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار