خبر

سیاستگذاری شوراها در جهت ترویج ورزش همگانی

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ در سالهای اخیر با گسترش بودجه ورزش همگانی، شهرداری ها به عنوان یکی از متولیان اصلی ترویج و توسعه ورزش همگانی، اقدامات گسترده ای از جمله ایجاد ایستگاه های تندرستی، برگزاری فعالیت های رقابتی در سطح محله و ناحیه شهری و احداث ایستگاه تفریحات ویژه روز جمعه انجام داده که این موضوع خود در جهت بالا بردن فرهنگ ورزش در جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است.

شورای ورزش همگانی وظیفه سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت در جهت توسعه ورزش در کلیه دستگاه ها و نهاد های دولتی، غیردولتی و خصوصی کشور را دارد و دبیرخانه شورا موظف است؛ کلیه مراحل انجام ماموریت شورا و چگونگی اجرای مصوبات را به دبیرخانه شورای عالی ورزش همگانی ارسال کند.

عبدالعلی ملکی، عضو شورای شهر نهاوند استان همدان در مورد جایگاه ورزش در شورای این شهر اظهار کرد: شورای شهر به عنوان یکی از نهادهای مدنی برای پیشبرد برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی و ورزشی یک سری وظایف و کارکردهایی بر عهده دارد. بر همین اساس شوراها به عنوان پارلمان محلی با بررسی مقتضیات محلی هر شهر نسبت به شناسایی نیازها و رفع تنگناها اقدام می کنند.

وی تاکید کرد: بین شورای شهر، شهرداری و اداره ورزش و جوانان استان ارتباطی پویا و سازنده وجود دارد. شورای اسلامی شهرستان نهاوند در زمینه توسعه  ورزش همگانی فعالیت هایی را از جمله نامگذاری یک بلوار به نام ورزش، بازسازی و نوسازی پارکها و مجموعه های ورزشی، احداث پیست اسکیت و معافیت پرداخت عوارض برای فعالین در حوزه باشگاه های فرهنگی ورزشی انجام داده است.

حیدریان، رئیس شورای شهر کاشان درمورد تاثیر ورزش در سیاستگذاری شوراها گفت: امروزه کارکردهای شهرداری از بحث های خدماتی و عمرانی فراتر رفته و مطالبات فرهنگی و اجتماعی شهروندان را نیز پوشش می دهد. وی راه اندازی پارکهای ویژه بانوان، توسعه ورزش های پایه به ویژه ورزش های دانش آموزی، احداث سالن های ورزشی و چمن مصنوعی را از جمله بسترسازی های شهرداری و شورای شهرکاشان در جهت ترویج ورزش نام برد.

وی همچنین در زمینه گسترس ورزش همگانی گفت: در کاشان تعاملات مناسبی بین اداره ورزش و جوانان استان  و شورای شهر برقرار است. ما با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل شهرداری به کمک اداره کل ورزش و جوانان رفتیم و با برگزاری پیاده روی ها، ورزش صبحگاهی و عصرگاهی و برنامه های ویژه ادارات و کارمندان به ارتقای ورزش همگانی استان پرداختیم.

برنامه زنده فرهنگ و ورزش کاری از گروه تفریحات ورزشی در روزهای زوج با اجرای خسرو والیزاده  و به تهیه کنندگی محسن افضلی در جهت اعتلای فرهنگ ورزش  روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت12:05  تا 13:30، از رادیو ورزش پخش می شود.

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار