خبر

سلیمانی: فدراسیون جای امور اجرایی نیست

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ سلیمانی، رئیس فدراسیون اسکواش پیرامون دستاوردهای فدراسیون اسکواش در سالهای اخیر اظهار کرد: تعامل با رسانه ملی بمنظور توسعه و ترویج رشته اسکواش از جمله راهبردهای اصلی فدراسیون ماست. در سال جاری مسابقات قهرمانی کشور تمام رده های سنی برگزار شد. در تعاملی که با حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و ارمیان، رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی داشتیم؛ قرار شد ۱۳ تا ۱۵ بهمن، مسابقات المپیاد دانش آموزی اسکواش به صورت پایلوت در رده های سنی ۱۳ تا ۱۵ سال با مشارکت دو استان اصفهان برای پسران و فارس برای دختران برگزار گردد. در سنوات گذشته بار اجرایی تمام استان ها بر دوش تشکیلات ستادی فدراسیون بود. از همان ابتدا که مسئولیت فدراسیون به من محول شد معتقد بودم که فدراسیون جای امور اجرایی نیست بلکه کار فدراسیون کنترل، نظارت و ارزیابی عملکرد استان ها و کمیته های تخصصی در هر فصل است.

در گذشته ما در کل کشور ۷۲ کورت اسکواش داشتیم که در ۶ سال گذشته تعداد کورت ها به ۱۵۳ عدد رسید. البته این تعداد هنوز کافی نیست اما اتفاق خوبی که افتاده ورود نیروی دریایی و بخش خصوصی به عرصه اسکواش است. چون با صرف کمترین هزینه و احداث یک سالن می توانند درآمدزایی خوبی داشته باشند.

سلیمانی در خصوص توجه خاص فدراسیون به رده های سنی نوجوانان و جوانان تصریح کرد: عمده تمرکز تقویم فدراسیون جهانی و فدراسیون آسیایی روی مسابقات جونیور است. بنابراین میزبانی رقابت های بین المللی رده های سنی جوانان و نوجوانان را در دستور کار خود قرار دادیم تا ضمن درآمدزایی برای بازیکنان از خروج ارز جلوگیری شود.

برنامه زنده مجله ورزش های راکتی، کاری از گروه علوم ورزشی؛ با اجرای کشاورز، ساعت ۱۵:۰۵ روزهای سه شنبه به مدت ۵۵ دقیقه تقدیم دوستداران رشته های ورزشی راکتی می شود.

 

mailلینک این خبر در سایت باشگاه خبرنگاران جوان

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار