کارشناسان

سعید فتحی

سعید فتحی
نام:
بیوگرافی:

سعید فتحی ، دهم اسفند1337  در آغاجاری استان خوزستان متولد شد، تحصیلات ابتدایی را همانجا و تحصیلات متوسطه را در شهرضای اصفهان و تهران گذراند. تحصیلات عالیه را در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران بامدرک فوق لیسانس معماری به پایان رساند. همزمان بعنوان بازیکن در تیم ملی بسکتبال کشورمان عضویت داشته و سالها بعنوان سرمربی تیم های ملی جوانان، امید و بزرگسالان فعالیت کرده است.

بخشی از صحبت هایش را از زبان خود سعید فتحی، سرمربی تیم ملی و کارشناس ورزش بسکتبال کشورمان می شنویم.

کار کارشناسی بسکتبال را از مرداد ۱۳۹۴ با برنامه جهان بسکتبال در رادیو ورزش آغاز کرده ام، در جلسه شورای برنامه ریزی و هماهنگی رادیو ورزش مختص بسکتبال که در تیر ماه ۱۳۹۴ برگزار شد تصمیم به انتخاب من گرفته شد.

افتخار این را دارم که در دوران مربی و سرمربی گری ام، در بین سال های 76 تا 81 ، نسل طلایی که در ورزش بسکتبال کشور حضور دارند را شناسایی و به بسکتبال کشورمان معرفی کنم .

به نظر من یک کارشناس باید هم به علم شناخت و تجزیه و تحلیل بطور عام و هم آشنایی به رشته ورزشی اش بطور خاص داشته باشد.به عبارتی دیگر باید با رشته ورزشی اش عاشقانه و عالمانه زندگی کرده باشد تا به سطحی از بصیرت وبینش رسیده باشد که بتواند مسایل روز ورزشش را با استاندادرها با توجه به امکانات، استعدادها  و محدودیت ها مقایسه کند.

همچنین تا حدودی پیشرو (Avant garde) باشد تا بتواند در نتیجه گیری هایش چشم اندازهای آینده را بخوبی ببیند, بخواند و بیان کند.

از ادبیات ساده، شیوا و فصیح در کلامش استفاده کند و آنچنان شفاف و واضح سخن براند که کلامش را مخاطبین ببینند.

معتقدم یک برنامه نباید یک کارشناس ثابت داشته باشد چرا که استفاده از کارشناس های متعدد در یک حوزه تخصصی موجب استفاده از نظرات و افکار کارشناسان و صاحب نظران متعدد می شود که می تواند در ارتقای برنامه و همچنین رشته ورزشی، تاثیر بسزایی داشته باشد. امیدوارم که با کارشناسی دقیق و خوب بتوانم لحظات خوبی برای شنوندگان و دوستداران ورزش بسکتبال کشورمان رقم بزنم .

 

سعید فتحی

کارشناس شبکه رادیویی  ورزش

 

 

 

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 1.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط