کارشناسان

سبحان اکرامی

سبحان اکرامی
نام:
بیوگرافی:

 متولد 26 فروردین 1360 تهران، از دوره دبیرستان و پس از آن، دانشگاه، وارد فعالیت های هنری از جمله تئاتر ، موسیقی و دوبلاژ شدم . کارم را در رسانه از شبکه 3 با برنامه "فنون شرقی"  شروع کردم . در سال 2003 قهرمان کاراته بودم .از سال 1378 بعنوان کارشناس مسائل ورزشی مرتبط با فناوری با رادیو ورزش همکاری ام را آغاز کردم .

از سال 1386، ویژه برنامه عید نوروز را اجرا کردم بعد از این برنامه،  اولین برنامه ی رسمی ام در رادیو ورزش را با عنوان" روز شمار ورزش"  شروع کردم که این برنامه 8 سال و نیم ادامه داشت . رکورد دار تعداد برنامه در رادیو ورزش هستم با بیش از 110 برنامه در یک ماه در سال 1390 ، یعنی بیش از سه برنامه در روز. بعنوان خبرنگار ورزشی به مسابقات متعددی اعزام شده ام .در حال حاضر برنامه های یک نفس تازه و  صبح و ورزش را در رادیو ورزش اجرا می کنم  در ابتدا خیلی ها فکر می کردند صدایم مناسب برنامه های عصرگاهی است و با برنامه های صبحگاهی تناسب ندارد، اما عکس این تصور ثابت شد.

با توجه به علاقه ام به موسیقی و دوبلاژ، آنها در کنار کارم ادامه داده ام ، امسال اولین آلبوم مستقلم با عنوان " نفس من "بیرون می آید و در حال حاضر در  دو سریال معروف جهان از جمله سریال  لیست سیاه " the blacklist " در نقش "دانل رستلر" افسر اف بی آی ، دوبله می کنم .

خاطرات زیادی از رادیو ورزش دارم از جمله خاطرات به یادماندنی ام این بود که شش یا هفت سال پیش، موقع پخش برنامه زنده،  صدا بردار بلند شده بود که آب بخورد و من در همان هنگام خنده ام گرفت ، از خنده من حتی کارشناس و تهیه کننده برنامه هم نتوانستند خنده شون را کنترل کنند، چند لحظه که گذشت احساس کردیم الان مردم زنگ میزنن و ابراز ناراحتی می کنند ولی جالب بود که  مردم آنقدربخاطر خنده ما زنگ زده بودند و ابراز خوشحالی کرده بودند که ما متحیر شده بودیم .البته  ما هم بهشون دروغ نگفته بودیم که چرا خندیدیم و چه اتفاقی داره میفته که میخندیم  و تمام وقایع را برای مردم تعریف کرده بودیم  .

به نظرم رادیو ورزش، خاص ترین شبکه رادیویی است. اگر بخواهیم از لحاظ تعریف رسانه ای شبکه های رادیویی را در یک رده قرار دهیم یا عمومی اند یا اختصاصی  و یا تخصصی ، شبکه ورزش تنها شبکه ای ست که هر سه ویژگی را دارد در بعد عمومی، پوشش مسابقات ملی و میهنی،جنگ هایی که جنبه عمومی دارد دعوت از قهرمانان ، هنرمندان و ورزشکاران،  قهرمانی هایی که مردم را خوشحال می کند، از طرفی برنامه های تخصصی و اختصاصی که داریم موجب می شود شبکه ورزش یک شبکه منحصر به فرد و متفاوتی  باشد،  فکر می کنم رادیو ورزش قابلیت های زیادی دارد که خیلی از شبکه های رادیویی فاقد آنند.

پیشنهادم این است که سازمان صدا و سیما بخصوص معاونت صدا به مقوله ورزش و پخش مسابقات ورزشی نگاه ویژه تری داشته باشد . اگر بتوانیم برخی از برنامه ها و مسابقات ورزشی  را که در شهرستان ها برگزار می شود بصورت زنده اجرا کنیم ، زنگ ملی ورزش را که به تازگی در رادیو ورزش بنا گذاشتیم، بیشتر وسعت بدهیم  و حضور پررنگ تری در شهرها و اماکن مختلف داشته باشیم،( از پارک ها و بوستان ها گرفته تا کارخانه ها و مدارس در سراسر ایران نه فقط تهران حتی شهرستان های دورافتاده از سیستان و بلوچستان تا سرخس ....) شرایط بهتری برای رادیو ورزش فراهم می شود و همه اینها منوط به این است که اعتبارات بیشتری داشته باشیم و از سوی دیگر آنتن های رادیو ورزش را تقویت کنیم چرا که رادیو ورزش فقط روی موج اف ام پخش می شود  و خیلی از شنوندگان زنگ می زنند که آنتن در شهرستان ها و مسیر راهها  ضعیف است و به راحتی در دسترس نیست .

یادآوری می کنم ما یک سال طلایی را پیش رو داریم چرا که یکی از مهمترین اتفاقات در سطح جهان ورزش یعنی "المپیک ریو" در سال آینده  رخ می دهد و ما باید برنامه ریزی ویژه ای برای این مسابقات داشته باشیم و با ذهنیت، آگاهی و قابلیت بیشتری خود را برای این مسابقات آماده کنیم تا بتوانیم این رخداد مهم جهانی را بهتر از مسابقات المپیک گذشته پوشش بدهیم و از طرف دیگر باید تمام تلاشمان را بکنیم تا بتوانیم تیم های ملی کشورمان را حمایت کنیم.

  در پایان آرزو می کنم سال آینده بهترین اتفاقات برای ورزش کشورمان در سطح ملی و بین الملی رخ بدهد .

 

   سبحان اکرامی

گوینده رادیو ورزش

پاییز 94

 

گوینده و مجری برنامه های :

رادیو ورزش با شما

جهان ورزش های رزمی

جهان دوچرخه سواری

 یک نفس تازه

پنجره ای رو به شب

 صبح و ورزش

مهندسی ورزشی

رای شما
میانگین (2 آرا)
The average rating is 5.0 stars out of 5.