خبر

سازماندهی و نظارت بر مدارس فوتبال

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ آکادمی ها یا مدارس فوتبال می توانند رویای کسانی باشند که می خواهند فوتبال را یاد بگیرند. در این مدارس به ورزشکاران آموزش داده می شود برای بهترین بودن باید بتوانند با توپ سریع حرکت کنند و با هم هماهنگ باشند. زیرا یک تیم فوتبال با تلاش دسته جمعی پیروز می شود. علاوه بر این به ورزشکاران آموزش داده می شود تا در وضعیت جسمانی خوب قرار بگیرند و با انجام تمرینات فیزیکی مداوم در طول سال به مهارت کافی برسند.
بازیکنان طوری تعلیم می بینند که بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، هماهنگ باشند و رویکرد مثبتی به بازی نشان دهند. همچنین آنان در همه جنبه های مهم بازی از جمله دیریبل و شوت تعلیم میبینند و آموزش پاس دادن توپ به هم تیمی و جلو بردن توپ در زمین بازی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
علیزاده، رئیس آکادمی ملی فوتبال درمورد سازماندهی و نظارت بر مدارس فوتبال تاکید کرد: فعالیت سازماندهی مدارس فوتبال از ۸ سال پیش در فدراسیون فوتبال و آکادمی ملی شکل گرفت. در همان شروع کار از سوی هئیت رئیسه آئین نامه ای برای مدارس فوتبال تصویب و ابلاغ شد. حاصل این تلاش ها، منجر به این شد که ما در کنار فعالیت های منطبق بر آئین نامه بتوانیم علاوه بر تربیت استعدادیاب ها، ناظرین مورد نظرمان را آموزش دهیم. آمار نشان می دهد که حدود ۱۰۰ هزار کودک در مدارس فوتبال شرکت دارند. این مدارس دارای مجوز و تحت نظارت کمیسیون ماده ۵ وزارت ورزش و جوانان و زیرنظر هئیت فوتبال مشغول به کار هستند. هرساله پس از ماه مبارک رمضان، فستیوال های شهرستانی شروع می شود و تیم های مدارس فوتبال در آنجا گرد هم می آیند. منتخبین در فستیوال استانی شرکت می کنند و در شهریور ماه مدارس برگزیده استان ها در فستیوال آکادمی ملی با حضور ۴۵۰ پسر و ۳۰۰ دختر زیرنظر مربیان زبده در اردوها آموزش می بینند.
علیزاده یادآور شد تمام تلاش ما احصای مدارس دارای مجوز است و کمیسیون ماده ۵ وزارت ورزش و جوانان مصر است قوانینی گذاشته شود که مربیانی که در مدارس فاقد مجوز فعالیت می کنند امکان ارتقا نداشته باشند لذا طی تفاهم نامه ای که بین آکادمی وریاست فدراسیون فوتبال امضا شد؛ مقرر گشت کارگروهی فعالیت های این مدارس را زیر نظر داشته باشد تا به عنوان الزام قانونی تمام باشگاه های لیگ برتر و دسته یک، تیم های رده پائین خود را شکل دهند و هیچ مدرسه فوتبالی بدون مجوز یکی از این باشگاه ها نمی تواند فعالیت داشته باشند.
برنامه زنده فرهنگ و ورزش کاری از گروه تفریحات ورزشی با اجرای محمد درخشنده در جهت اعتلای فرهنگ ورزش  روزهای شنبه تا پنجشنبه از ساعت12:05  تا 13:30، از رادیو ورزش پخش می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.


برنامه های مرتبط

آخرین اخبار