خبر

رقابت شطرنج بازان روشندل به مناسبت روز جهانی عصای سفید

بازگشت

به گزارش رادیو ورزش؛ اولین دیدار دو تیم ملی فوتسال ایران و روسیه بعدازظهر امروز از ساعت ۱۵ در سالن هندبال برگزار شد و در نهایت نتیجه این بازی با تساوی ۳ بر ۳ به پایان رسید.

کوشاسپهر و گاز تهران، تیم‌های مدعی بسکتبال بانوان در نخستین هفته لیگ، موفق به کسب پیروزی شدند.

 رقابت های لیگ برتر ووشوی بانوان کشور در رده سنی بزرگسالان از 21 آبان ماه آغاز به کار خواهد کرد. در فصل جدید رقابت های لیگ برتر ووشوی بانوان تیم های بیمه رازی، دانشگاه آزاد، هیات خوزستان، هیات آذربایجان شرقی و هیات اصفهان حضور دارند و در یک گره به صورت دوره ای و رفت و برگشت به مصاف هم می روند تا تیم های برتر مشخص شوند.

در روز عصای سفید، فدراسیون شطرنج سیمولتانه را با حضور شطرنج بازان نابینا برگزار کرد. در بخش پیگیری یک خبر، مونا سلمان ماهینی، نائب رئیس بانوان فدراسیون شطرنج، هدف از برگزار این مسابقات را بدین صورت شرح داد: فدراسیون شطرنج سعی کرده در بسیاری از موارد و در مراسم مختلف پیشتاز باشد. در برنامه امروز هم تدارک دیدیم عرفان علی زاده که در بحث فنی شطرنج یکی از نابینایان موفق ما است، بتواند به طور همزمان با 10 نابینای دیگر شطرنج بازی کند.

فدراسیون شطرنج، حمایت خاصی نسبت به عزیزان روشندل دارد. ما در کلاس های مرکز علمی کاربردی خودمان از این افراد استفاده می کنیم. گرد هم آمدن این افراد و اینکه بتوانند توانمندی خود را نشان دهند، برای ما بسیار ارزشمند است

وی، در پاسخ به این سوال که آیا تکلیف سرمربی اردوهای تیم ملی شطرنج مشخص شده است، بیان کرد: برای خانم ها میترا حجازی پور، سارا سادات خادم الشریعه، آتوسا پورکاشیان، اردوی دو ماهه ای با مربیگری "سوکولوف" در نظر داریم. کلاس ها و اردوهای این شطرنج بازان به صورت انفرادی و گروهی برگزار می شود.

برنامه زنده "مجله ورزشی بانوان" کاری از گروه مسابقات ورزشی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10:05 تا 10:30 از شبکه رادیویی ورزش تقدیم شنوندگان می شود.

رای شما
میانگین (1 رای)
The average rating is 5.0 stars out of 5.